DSC_0582

7 rzeczy, których nie rób, gdy gotujesz!

by • 07/07/2014 • Kuchnia, Porady kulinarneComments (0)2677

 

Gotowanie jest jedną z najważniejszych czynności dnia. W kuchni należy więc dbać o zdrowie i bezpieczeństwo – dla Ciebie, jak o tych, dla których gotujesz. Kuchnia jest pełna niebezpieczeństw, widzialnych i niewidzialnych. Czego nie powinniśmy robić podczas gotowania? Oto praktyczny poradnik.

 

BRUDNE RĘCE

Mamy i babcie pewnie powtarzały ci to do znudzenia. To naprawdę ważne! Rozpoczęcie przygotowania żywności bez wcześniejszego umycia rąk – stanowcze NIE! Nigdy nie wiesz, jakie zarazki masz właśnie na swoich dłoniach. Pamiętaj też, że jeśli robisz sobie przerwę na papierosa albo w trakcie gotowania wyskoczysz do sklepu, obowiązuje Cię ta sama reguła: umycie rąk. Jeśli zajmujesz się surowym mięsem, umyj ręce po skończeniu. Bakterie coli można przenieść naprawdę ławo!

 

ZANIECZYSZCZENIA

Brzmi to dość groteskowo, ale zanieczyszczenia dotyczą także wszelkich narzędzi, naczyń, którymi dysponujecie w trakcie czynności gotowania. Nie należy używać tego samego noża do przygotowania mięsa, a następnie krojenia warzyw. Jedna deska nie powinna służyć ci do trzech różnych czynności. Dbaj o czystość blatu! Nie kładź produktów bezpośrednio na nim. Przezorny zawsze ubezpieczony!

 

PODWÓJNE SMAKOWANIE

Sam tytuł pewnie nic Wam nie mówi, ale jeśli jesteś miłośniczkami kulinarnych programów telewizyjnych, z pewnością będziecie wiedzieć, o czym mówię. Większość kucharzy rozumie, że kardynalnym błędem, jakim popełniamy w kuchni jest… dwukrotne korzystanie z, np. łyżeczki. Jeśli próbujesz łyżeczką do smaku gotującą się zupę, nie wkładaj jej tam znowu. Za każdym razem staraj się używać nowej, ponieważ stosując ciągle tą samą, przenosisz tym samym zarazki i ślinę do żywności, którą potem będziesz spożywać!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525