instacover

To czego nie wiesz o Instagramie

by • 16/05/2014 • InstagramComments (0)2687

 

Instagram to aplikacja-fenomen w świecie urządzeń mobilnych. Fotograficzny serwis społecznościowy przyciąga do siebie coraz więcej internautów. Dzięki tej aplikacji każdy z nas może być twórcą jakiegokolwiek zdjęcia, którym może podzielić się z ludźmi z całego świata. Czym Instagram zaskarbił sobie sympatię ludzi? Czy jest coś, czego o nim nie wiemy?

 

Przez długi czas aplikacja Instagram była dostępna wyłącznie w systemie iOS dla telefonów marki iPhone. Jej twórcy, Kevin Systrom, Mark Krieger wyczuli jednak, że warto otworzyć się również na rynek Androida. To był strzał w dziesiątkę! Instagram zaczął rosnąć w siłę!  Bił kolejne rekordy popularności. Najsłynniejszym z nich jest pamiętny czas amerykańskiego Dnia Dziękczynienia z 2012 r., podczas którego użytkownicy serwisu Instagram w przeciągu jednej doby udostępnili aż…. 10 milionów zdjęć. Każdy z nas jest niejako miłośnikiem fotografii. Lubimy „łapać” chwile, dzielić się nimi z przyjaciółmi. W czasach, gdy większość nas może poszczycić się malutkim aparatem fotograficznym w smart fonach, noszonych w kieszeniach czy małych torebkach, robienie zdjęć stało się bajecznie proste. Nic dziwnego, że twórcy Instagramu wykorzystali ciągły rozwój technologii. Wyczuli, co się święci.

 

Lubimy robić zdjęcia. Chcemy, by wyglądały one jak najlepiej. Instagram oferuje nam wiele przydatnych funkcji, dzięki którym możemy wyglądać bosko i kusząco, niczym najpiękniejsze aktorki z Hollywood. Mała korekta, odpowiedni filtr, korekta czerwonych oczu, kontrastowanie – każdy chce się podzielić swoim graficznym dziełem. Zdjęcie przybiera wówczas zupełnie innego charakteru. Co więcej, istotną cechu aplikacji Instagram jest fakt, że w każdej chwili możemy podzielić się swoją fotografią z przyjaciółmi. Czas nas nie ogranicza. 

 

Charakterystyczną cechą aplikacji Instagram jest to, że nadaje ona zdjęciom szczególny i wyjątkowy, kwadratowy kształt. Nazwa aplikacji z pewnością ma związek z aparatem fotograficznym marki Kodak z serii Instamatic, który wykonuje fotografie w podobnym stylu.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3