toksyczny zwiazek

Toksyczny związek – 5 oznak, że w nim tkwisz!

by • 24/03/2014 • Związki & SeksComments (0)5218

 

Będąc w związku z drugą osobą, często tracimy dla niej głowę. Dla dobra relacji staramy się jak najbardziej poświęcać. Często nawet własnym kosztem. Niestety, bardzo często zdarza się, że przestajemy tym samym żyć własnym życiem. Zaniedbujemy własnych przyjaciół, rodzinę. Każdą wolną chwilę staramy się spędzać z partnerem, rezygnując nawet z naszych pasji. Czy taki związek można nazwać zdrowym? Kiedy i po czym możemy poznać, że nasz związek przerodził się w coś toksycznego? Przedstawiamy Wam 5 najważniejszych objawów świadczących o tym, że przeżywacie toksyczny związek.

 

Wszystko co robisz, nie jest wystarczająco dobre…

Twój partner wiecznie sugeruje Ci, że nie jesteś dla niego wystarczająco dobra? Próbuje tłumić twoją osobowość? Nie daj się i uciekaj, gdzie pieprz rośnie! Jesteś, jaka jesteś! Jeśli nie potrafi zaakceptować Twoich wad, to jego problem. Ty jesteś sobą. Taką cię pokochał, dlatego nie ma prawa sugerować bądź żądać zmian w twoim charakterze czy osobowości. Nie da się zmienić, ot tak, przyzwyczajeń lub nawyków swojego partnera. To nie jest zdrowe podejście.

 

Wszystko kręci się wokół niego…

No właśnie. On! On jest najważniejszy. Dla ciebie, twoich problemów nie ma już miejsca. Masz swoje uczucia, ale druga strona nie ma ochoty ich wysłuchiwać. Do ciebie nie może należeć ostatnie słowo. Partner w każdej dziedzinie Waszego życia chce dominować? Lepiej na takiego uważaj! Nie możesz umówić się z kumplem z liceum, bo on jest o jego zazdrosny? Wytłumacz mu spokojnie, że to tylko kolega. Jeśli kocha, powinien to zrozumieć. Masz prawo do pielęgnowania swoich relacji z innymi ludźmi. Spotkanie z przyjaciółmi nie popsuje przecież Waszych relacji.

 

Nie potrafisz cieszyć się Waszym związkiem…

Każdy dzień traktujesz jak nowe wyzwanie? Boisz się, że zrobisz coś źle lub powiesz i zostanie to odebrane w inny sposób przez partnera? Obawiasz się jego reakcji? Zastanów się nad Waszymi relacjami. Jeśli nie cieszy Cię fakt bycia z nim związku, jeśli nie potrafisz spontanicznie porozmawiać z partnerem, bo obawiasz się jego krytyki, to nie jest to dobry objaw. Jeśli masz wrażenie, że on w jakiś sposób kontroluje Twoje zachowanie, może to również świadczyć o tym, że narzuca ci wykreowane szczęście. Odważ się mieć własne zdanie!

 

nastepna 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525