rrr

Tusze do rzęs – kosmetyczny przegląd pod kątem zastosowania

by • 16/11/2015 • Makijaż, UrodaComments (0)1273

 

Wybór dobrego tuszu do rzęs nie jest tak oczywisty, jak mógłby się zdawać. Wbrew pozorom kosmetyk ten nie cechuje się uniwersalnym zastosowaniem, ale właśnie zróżnicowanym przeznaczeniem. W artykule prezentujemy różne rodzaje tuszy do rzęs właśnie pod kątem ich użycia. Zobacz, który będzie najlepszy dla Ciebie i wybierz swój KWC!

 

Tusz do rzęs – niezbędnik każdego make-upu!

Podkreślone rzęsy dodają twarzy wyrazistości oraz czynią makijaż profesjonalnym. Wystarczy tylko delikatnie pociągnąć szczoteczką rzęsy, a twarz od razu staje się klarowna. Tym samym spojrzenie zyskuje na hipnotyczności. Ważne jest jednak, aby rzęsy były dobrze pomalowane. Nie ma tutaj znaczenia kolor maskary, ponieważ występują różnorodne – każda kobieta może wybrać go w zależności od upodobań i swojego charakteru. Najczęściej spotykane i popularne to czerń, brąz i granat. Dobrze wytuszowane rzęsy powinny być rozdzielone, a nie sklejone w nieestetyczne kupki. Ważne jest, by ilość tuszu na ich powierzchni była odpowiednia, by unosiły się one ku górze, a nie opadały pod ciężarem barwnika.

 

Rodzaje tuszy do rzęs

Wyróżnia się wiele rodzajów tuszy do rzęs. Wynika to z kształtu szczoteczki i substancji zawartych w barwniku, które wpływają na ostateczny efekt makijażu oka. Rodzaj tuszu do rzęs może być podstawowy, czyli wydłużający, pogrubiający lub podkręcający. Dodatkowo każda marka kosmetyczna oferuje inne efekty pomalowanych rzęs. Tusze do rzęs L’Oreal Paris pozostawiają dodatkowo efekt motyla, sztucznych rzęs lub 3D. Poznaj rodzaje tego niezbędnika kosmetycznego i wybierz najlepszy dla siebie.

– Tusz wydłużający. Jak wskazuje nazwa, optycznie nadaje rzęsom długości. Sprawia, że jest ich również nieco więcej. Cenna jest tutaj szczoteczka, która powinna być w kształcie stożka, by rozczesując każdą rzęsę pojedynczo, automatycznie podnosiła je do góry.

– Tusz pogrubiający. Również jak wskazuje nazwa, pogrubia rzęsy – sprawia, że stają się one widoczne oraz pełne objętości. To zasługa dużej ilości czarnych pigmentów i jedwabiu w barwniku, które pokrywając każdą rzęsę z osobna, sprawią, że będzie ich optycznie więcej. Dobre pogrubiające tusze posiadają grube szczoteczki.

– Tusz podkręcający. Sprawia, że rzęsy stają się podniesione, czyli wydłużone i podkręcone na końcach. Podkręcający tusz powinien mieć wyprofilowaną na kształt łuku szczoteczkę, która nada efekt wywiniętych rzęs. Pamiętaj, że im naturalnie dłuższe rzęsy, tym efekt podkręcenia jest bardziej widoczny, zatem jeżeli masz problem z krótkimi rzęsami, zastosuj tusz, który pogrubi, wydłuży i podkręci je jednocześnie.

– Tusz dodający objętość. Ten typ tuszu bardzo często łączy w sobie jednocześnie funkcję pogrubienia, ponieważ im bardziej widoczne rzęsy, tym wydaje się ich więcej. Wybieraj takie szczoteczki, które posiadają wyraźnie rozstawione i niesklejone włoski. Dobrze rozczesane rzęsy wydają się bardziej gęste, nie natomiast sklejone.

– Tusz pozostawiający efekt skrzydeł motyla. To efekt polegający na nadaniu rzęsom grubości, objętości, dokładnego rozczesania, wydłużenia oraz podkręcenia, czyli wszystkie zalety zawarte w jednym pakiecie. Aby uzyskać profesjonalny efekt motyla na swoich rzęsach, wybieraj szczoteczkę o asymetrycznym kształcie – jej krótsze włókna potęgują intensywność czerni i ilości rzęs, a długie wydłużają pojedynczo każdą rzęsę.

 

Jak dbać o tusz do rzęs?

Nawet bardzo dobry tusz do rzęs zaufanej marki kosmetycznej nie jest niezniszczalny i nienarażony na utratę swojej skuteczności. Dlatego też bardzo ważne jest, aby dbać o każdy tusz jednocześnie i podjąć kilka cennych zasad.

Nigdy nie narażaj maskary na otwarcie, by powietrze nie dostało się do wewnątrz tubki. Wpływa to na wysuszenie barwnika, który nie jest w stanie spełniać swojej funkcji, a i tak każde wyciągnięcie i włożenie szczoteczki do środka wpływa na dostanie się do niej powietrza.

Pamiętaj, aby tusz przechowywać w zacienionym miejscu, w pokojowej temperaturze. Nie wystawiaj kosmetyku na działanie promieni słonecznych, gdyż wpłynie to na jego szybkie zgęstnienie.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525