bath2

Typy cery i ich pielęgnacja

by • 03/03/2014 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)1986

 

Pielęgnacja cery jest ważna przez całe życie, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy o nią dbać. Dzięki stosowaniu odpowiednich kremów, toników i masek nasza skóra starzeje się wolniej, zmarszczki są mniej widoczne, a wyglądamy i czujemy się znacznie młodziej! Przybliżymy Wam dzisiaj typy cery i podpowiemy jak powinna wyglądać ich pielęgnacja.

 

Podstawowe typy cery to: 

– Normalna

– Sucha

– Tłusta

– Mieszana

 

Cera normalna ma różowy kolor, jest jędrna, napięta i dobrze odżywiona. Nie widać na niej naczynek krwionośnych, przebarwień, nie łuszczy się i nie posiada zaskórników. Ideał? Tak! Niestety występuje przeważnie tylko u dzieci do czasu dojrzewania.

 

twarz

1. Avene, Cold Cream, ok. 45 zł   |   2. Fitomed, krem półtłusty tradycyjny, ok. 12 zł   |   3. Iwostin, Sensitia, Krem tłusty, ok. 30 zł   |   4. Lirene, Aktywny krem na zimę, ok. 18 zł

 

Cera sucha ma jasny kolor, jest gładka i cienka przez co pojawiają się na niej przebarwienia i widoczne naczynka krwionośne. Ma skłonności do łuszczenia się i reaguje zaczerwieniem na wodę, mydło oraz wiatr. Największą wadą tego typu cery jest skłonność do szybkiego starzenia się, dlatego wymaga dużej pielęgnacji już od wczesnej młodości.

Jeśli jesteś posiadaczką tej cery używaj toniku bezalkoholowego, a do demakijażu mleczka kosmetycznego. Rano i wieczorem stosuj krem pod oczy i szyję, a raz na dwa tygodnie zrób łagodny peeling (unikaj gruboziarnistych!). Do pielęgnacji twarzy używaj kremów nawilżających oraz stosuj maseczki odżywcze. W lecie nie opalaj się zbyt intensywnie, a w zimie chroń skórę przed mrozem i wiatrem.

 
 

 

Cera mieszana ma dwa rodzaje skóry: suchą i tłustą. Pas T (czoło, nos, broda) to tłusta partia, natomiast boczne są suche. Zdarza się jednak czasem, że jest zupełnie odwrotnie.

Pielęgnacja tego typu cery jest bardzo męczącą i pracochłonna. Skłonność do łojotoku i wrażliwość na czynniki zewnętrzne prowadzi do jej zaczerwienień, uczucia napięcia i pieczenia. Nie stosuj wody i mydła do mycia twarzy ani kosmetyków na bazie alkoholu. Do pasa suchego używaj przeznaczonych do niego toników i kremów, a do partii tłustych łagodzących i o działaniu matującym. Przynajmniej raz w tygodniu stosuj peeling gruboziarnisty oraz maseczkę odżywczą, a na pas T (czoło, nos, broda) oczyszczającą. Chroń skórę przed mrozem i wiatrem, a w lecie używaj kremów z filtrem.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525