lk33

Ukojenie dla skóry atopowej

by • 17/09/2019 • Pielęgnacja ciała, Uroda, ZdrowieComments (0)812

 

Atopia jest chorobą dermatologiczną o podłożu alergicznym. Czynniki jej powstawania są bardzo różne, podobnie jak sposoby postępowania przy tej przypadłości. Z pewnością jednak balsam do skóry atopowej jest tym kosmetykiem, do którego używania należy się przyzwyczaić, posiadając tak wyjątkowo wrażliwą skórę.

 

Atopia – co to jest?

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, która bardzo często dotyka już noworodki od pierwszych dni życia, i bywa objawem skazy białkowej. Pojawia się również u osób dorosłych, gdyż jej czynniki etiologiczne mogą być bardzo różne. AZS cechuje się okresami zaostrzeń, po których następuje wyciszenie objawów. Podczas fazy zaostrzenia na skórze pojawiają się zaczerwienienia, łuszczące się krostki, które przede wszystkim bardzo swędzą, oraz pęknięcia i rany. Łuszczenie i swędzenie jest wynikiem utraty właściwości lipidowych skóry i trudności w wytwarzaniu sebum przez gruczoły łojowe. Brak natłuszczenia powoduje przykre objawy, które złagodzić może dobrze dobrany balsam do skóry atopowej.

 

Jak działa balsam do skóry atopowej?      

Działanie dermokosmetyków stosowanych w atopii jest niezwykle skuteczne, dlatego zaleca się je w walce przede wszystkim z objawami tej choroby – gdyż sama w sobie jest ona nieuleczalna. Objawy łagodzi się poprzez naprawę płaszcza lipidowego naskórka, czyli przez stosowanie emolientów. Są to bardzo delikatne, hipoalergiczne kosmetyki o właściwościach natłuszczających. Po kąpieli bardzo ważne jest, aby stosować balsam do skóry atopowej, również w przypadku niemowląt. Tworzy on barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Niemal natychmiast łagodzi objawy świądu i daje uczucie ukojenia. Osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry bardzo sobie cenią możliwości współczesnych dermokosmetyków dedykowanych im, ponieważ pozwalają one normalnie funkcjonować również w okresach zaostrzeń objawów.

 

Jak pielęgnować skórę atopową?

Atopicy powinni przede wszystkim przestrzegać diety zgodnie z ustaleniami swojego lekarza oraz dietetyka – gdyż często alergie pokarmowe są przyczyną występowania zmian skórnych. Powinni także wystrzegać się wszelkich kosmetyków, które nie zostały przebadane pod kątem uczuleń. Ważne jest, aby brali raczej krótkie prysznice niż długie gorące kąpiele, i stosowali do codziennego mycia i pielęgnacji wyłącznie kosmetyki niepodrażniające, hipoalergiczne, do skóry wrażliwej. Balsam do skóry atopowej należy stosować tuż po wyjściu z kąpieli. Aplikację można powtarzać wedle potrzeb, nawet kilka razy dziennie, także w okresie wyciszenia objawów choroby.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.