laziensa (1)

5 porad, dzięki którym wybierzesz umywalkę do małej łazienki

by • 01/03/2018 • DomComments (0)858

 

Urządzasz niewielką łazienkę w bloku? Z pewnością zastanawiasz się więc, jak rozplanować strefę umywalkową, aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca, a jednocześnie zapewniała optymalny komfort. Oto kilka szybkich rad, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji!

 

1. Jak szeroka może być umywalka do malej łazienki?

Pamiętaj, że umywalka to akcesorium, z którego korzystasz szczególnie często – podczas mycia rąk, golenia czy szczotkowania zębów. Warto więc zadbać o to, aby używanie jej wiązało się z komfortem. Najmniejsze modele dostępne na rynku mają szerokość równą 35-40 cm. Niestety takie wymiary nie sprawdzą się w standardowej łazience, ponieważ korzystanie z nich byłoby po prostu niewygodne. Umywalka o takiej szerokości idealnie nadaje się jednak do mniejszych łazienek dla gości lub do pomieszczenia, w którym znajduje się tylko toaleta i umywalka – takie wymiary są wystarczające do komfortowego umycia w niej dłoni.

 

5-porad-dzieki-ktorym-wybierzesz-umywalke-do-malej-lazienki_1 (1)

 

Jak szeroka powinna być umywalka do głównej łazienki w domu? Najlepiej, żeby nie była mniejsza niż 45 cm. Powierzchnia robocza o takiej szerokości świetnie sprawdzi się w przypadku różnych czynności toaletowych, zapewniając Ci zawsze swobodę ruchów.

 

2. Umywalka nablatowa czy wpuszczana?

W niewielkich łazienkach warto postawić raczej na umywalki nablatowe. Instalując je, zyskujesz dodatkowe miejsce na blacie, a także szafkę pod nim – jest to przestrzeń, którą wykorzystasz do schowania kosmetyków i innych akcesoriów toaletowych. Decydując się na model wpuszczany w blat, musisz liczyć się z tym, że wolnego miejsca pod blatem będzie mniej – zostanie zajęte przez rury i elementy montażowe.

 

3. Jaką baterię wybrać do małej łazienki?

W sytuacji, gdy ogranicza Cię przestrzeń, lepiej zrezygnuj z masywnych, stojących baterii umywalkowych, które zajmują sporo cennego miejsca. Znacznie lepiej sprawdzą się tu modele naścienne – montując je, zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania kosmetyków na krawędzi umywalki. Możesz również postawić na modele z wyciąganą wylewką – będziesz mógł dopasować je do swoich potrzeb w każdej sytuacji.

 

4. Jaką szafkę pod umywalkę wybrać?

W niewielkiej łazience ciężko wygospodarować przestrzeń do przechowywania kosmetyków. Dlatego tak ważne jest funkcjonalne wykorzystanie miejsca pod umywalką. Aby zminimalizować miejsce potrzebne do jej otwierania, zrezygnuj z modeli dwuskrzydłowych na rzecz mebli typu cargo lub wysuwanych szuflad. Możesz również spotkać się z szafkami z drzwiami przesuwnymi, które sprawdzą się doskonale w przypadku szczególnie małych pomieszczeń. Chcesz optycznie powiększyć niewielką przestrzeń? Wybierz szafkę powieszaną kilka centymetrów nad posadzką – dzięki temu wnętrze będzie wyglądać na nieco przestronniejsze niż w rzeczywistości.

 

5-porad-dzieki-ktorym-wybierzesz-umywalke-do-malej-lazienki_3 (1)

 

5. A może umywalka narożna?

Ciekawym rozwiązaniem strefy umywalkowej jest również wybór umywalki narożnej, która pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jeśli chcesz uniknąć patrzenia w kąt pomieszczenia podczas korzystania z niej, wybierz jednak model narożny asymetryczny – w tej sytuacji Twój wzrok będzie skierowany na ścianę. W ten sposób unikniesz również problemów z montażem lustra na ścianie.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525