nat_kosm3

Unikalne kosmetyki na bazie komórek macierzystych – co trzeba o nich wiedzieć?

by • 12/04/2019 • DailyStyleComments (0)505

 

Producenci kosmetyków wychodząc naprzeciw coraz większym oczekiwaniom klientów, testują nowe rozwiązania, technologie. W ten sposób w jednym z polskich laboratoriów powstały kosmetyki na bazie komórek macierzystych pozyskiwanych w innowacyjny sposób. Czym się wyróżniają? Co warto o nich wiedzieć?

 

Czym są komórki macierzyste?

Na początku musisz wiedzieć, czym właściwie są komórki macierzyste. Są to komórki posiadające zdolność do nieograniczonej liczby podziałów. Ponadto charakteryzują się, że tym, że mogą się różnicować. Choć same są typem komórek niewyspecjalizowanych, to dają początek innym typom.

Co prawda jak już wspominaliśmy, mogą się odnawiać, z wiekiem proces ten trwa coraz dłużej. Wpływ na to ma nie tylko nasze starzenie się, ale też szkodliwe czynniki zewnętrzne, które codziennie oddziałują na organizm człowieka. Jakie są tego konsekwencje, które można zauważyć gołym okiem? Skóra traci blask, staje się mniej elastyczna, pojawiają się zmarszczki – winne jest temu uszkodzenie włókiem kolagenu i elastyny.

 

Komórki macierzyste w naturalnych kosmetykach

Czy proces ten da się odwrócić? Niestety nie. Można jednak wspomóc organizm, dostarczając mu komórek macierzystych z zewnątrz. Takie produkty budzą jednak wiele kontrowersji, pojawia się coraz więcej pytań o ich skuteczność. Wynika to głównie z tego, że większość producentów stosuje w kremach czy balsamach roślinne komórki, których faktycznie wpływ na skórę może być różny.

Jednak niektórzy producenci na tym nie poprzestali, dzięki czemu obecnie unikalne kosmetyki na bazie komórek macierzystych ma w ofercie Revitacell.pl. Czym się różnią? Tym, że komórki macierzyste pozyskiwane są z poroża jelenia szlachetnego. Posiadają one aktywne czynniki białkowe, które są zbliżone do tych, znajdujących się w skórze. Jakie są tego efekty?

 

Polskie kosmetyki naturalne z Biocervin MIC-1

Biocervin MIC-1 znajdujący się w produktach Revitacell to składnik aktywny, który wykorzystywany jest w kuracjach biodermokosmetycznych. Jak działa? Reguluje stężenie białek, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonalnie skóry oraz jednocześnie pobudzają produkcję kolagenu i elastyny.

To sprawia, że naturalne kosmetyki do twarzy czy do ciała regenerują skórę, zmniejszają podrażnienia, a także poprawiają jej sprężystość. W efekcie czego jest ona odżywiona, rozjaśniona, a zmarszczki stają się bardziej płytkie. Z tego względu mówi się o tym, że komórki macierzyste Biocervin MIC-1 mają działanie odmładzające.

Oczywiście, nie oznacza to, że po ich zastosowaniu wszystkie zmarszczki znikną. Natomiast warto je aplikować profilaktycznie, aby jak najdłużej zachować prawidłowe procesy odnowy tkanek, a także by powstrzymać skórę przed intensywnym starzeniem się.

Dodatkowo produkty te uzupełnione są składnikami, które wspomagają ich działanie. Jest to najczęściej witamina E będąca silnym przeciwutleniaczem chroniącym przed stresem oksydacyjnym czy witamina B5 wspierająca procesy regeneracyjne oraz zmniejszająca podrażnienia cery. Naturalne kosmetyki są również tak opracowywane, aby mogły być stosowane w przypadku każdego typu skóry, nawet jeśli jest ona skłonna do podrażnień, alergii.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3