zzh_t39584d08_000_01_4_3_4_3

Urządzanie łazienki a prawidłowa higiena rąk

by • 09/06/2020 • DomComments (0)411

 

Analizując wydarzenia na świecie z ostatnich miesięcy łatwo dojść do wniosku, że właściwa higiena rąk jest dziś szczególnie ważna. Co więcej, nie trudno zrozumieć jej znaczenie, nie tylko w obecnych czasach pandemii, ale i w przyszłości.

Biorąc to pod uwagę warto jeszcze raz zastanowić się nad wyposażeniem i wyglądem naszych łazienek, bo to tam właśnie najczęściej myjemy ręce.

 

Dozownik na mydło w płynie

 

40363000_1_1

 

 

 

Higiena rąk zaczyna się od mydła. Wiele  z nas w toaletach i łazienkach ma mydło w kostce. Obecnie jednak nie jest to najlepszy pomysł, bo gromadzą się na nim różnego typu drobnoustroje, których to właśnie chcemy uniknąć. Warto zatem wyposażyć swoją łazienkę w dozowniki na mydło w płynie. Obecnie na rynku pełno jest różnych propozycji i łatwo znaleźć model, który pasować będzie do danej aranżacji. Świetnym pomysłem są też dozowniki bezdotykowe, dzięki nim ręce w ogóle nie dotykają pojemniczka, co w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów.

 

Suszenie rąk

Niezależnie od tego, jak dokładnie umyje się ręce warto też zadbać o prawidłowe suszenie.  Ręczniki powinny być zmieniane możliwie często; można np. rozważyć ułożenie malutkich-jednorazowych ręczniczków koło umywalki. Kilka sztuk takich ręczniczków z jednej strony nie zajmie dużo miejsca, a z drugiej ozdobi pomieszczenie. Dodatkowo nie zajmują one dużo miejsca w pralce, więc w łatwy sposób można je często prać i wymieniać.

Innym pomysłem jest ustawienie pudełka z ręcznikami jednorazowymi. Tu jednak pamiętać trzeba o ustawieniu kosza na zużyty papier.

 

Bateria

lk_1headerv2_4_3_4_3

 

Kran, kurki czy dźwignia do zmiany temperatury to również miejsca w łazience, gdzie mogą gromadzić się drobnoustroje. Warto zatem przyjrzeć się dostępnym modelom baterii i pod kątem higieny. Ci, którzy planują gruntowny remont i robią projekt łazienki wybierają również baterie do umywalek. Niemniej jednak można zastanowić się nad wymianą samej baterii, co jest nieskomplikowaną i szybką do przeprowadzenia procedurą.

Biorąc zatem pod uwagę kwestię higieny sprawdza się tu hasło “im mniej, tym lepiej”. Oznacza to, że baterie mieszachowe z jedną dźwignią do ustawiania strumienia i temperatury wody będą lepszym rozwiązaniem. Można je włączyć choćby lekkim potrąceniem łokcia. Świetnym rozwiązaniem będzie też domowa bateria bezdotykowa., bo mylą się ci, którzy uważają, że baterie bezdotykowe to rozwiązania stosowane jedynie w toaletach publicznych. Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli o różnym designie, które przeznaczone są na domowy użytek.

 

Prawidłowa higiena rąk jest obecnie bardzo ważna. Z tego powodu warto ułatwić ją wszystkim domownikom, nawet dzieciom. Dzięki temu usprawni się całą procedurę, ograniczy się ryzyko niewłaściwego i niedokładnego mycia rąk i, co najważniejsze, zmniejszy się zagrożenie przeniesienia drobnoustrojów, a przecież o to w tym wszystkim chodzi

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3