dyevl

Usuwanie przebarwień – jak uniknąć powikłań po zabiegu?

by • 16/11/2019 • UrodaComments (0)647

 

Przebarwienia to zmiany skórne pojawiające się zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Przebarwienia mogą pojawić się nagle, jednak proces ich usuwania zazwyczaj wymaga sporo czasu. I nie chodzi tu wcale o stosowanie kremów rozjaśniających – te trudno uznać bowiem za skuteczną metodę walki z przebarwieniami. Jedynym sposobem na efektywne usuwanie przebarwień są profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Wiadomo, że są skuteczne – ale co z bezpieczeństwem ich stosowania? O tym porozmawiamy z ekspertem Anną Zienkiewicz z kliniki medycyny estetycznej Neonia w Krakowie.

 

– Usuwanie przebarwień w gabinecie medycyny estetycznej to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Nie bez przyczyny cieszą się tak dużą popularnością – trudno bowiem o skuteczniejszą metodę walki z przebarwieniami. 

Wiele osób dotkniętych przebarwieniami przebywa długą drogę, zanim ostatecznie trafi do gabinetu medycyny estetycznej. Panuje bowiem przekonanie o skuteczności kremów rozjaśniających przebarwienia oraz o zasadności stosowania domowych sposobów rozjaśniania przebarwień. Takie samodzielne próby usuwania przebarwień https://neonia.com.pl/problem-zabieg/usuwanie-przebarwien/ kończą się najczęściej niepowodzeniem. Należy bowiem pamiętać, że przebarwienia to zmiany skórne, które mogą dotyczyć zarówno naskórka, jak i znacznie głębiej położonych warstw skóry. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że w przypadku przebarwień powierzchniowych kremy mogą przynieść umiarkowaną poprawę. Natomiast w przypadku przebarwień głębokich preparaty rozjaśniające do domowego stosowania są nieskuteczne.

 

– A decydując się na usuwanie przebarwień w gabinecie medycyny estetycznej – czy możemy mieć pewność, że zabieg zakończy się powodzeniem?

Specjalista w gabinecie medycyny estetycznej jest w stanie poradzić sobie ze zdecydowaną większością przebarwień. Zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają bowiem działanie na poziomie skóry właściwej, redukując w ten sposób widoczność nawet bardzo głębokich przebarwień. Podkreślić należy jednak, że usuwanie przebarwień wymaga odpowiednich kompetencji osoby wykonującej zabieg.  Okazuje się bowiem, że wykonywanie zabiegów ze zbyt dużą częstotliwością lub zbyt agresywne usuwanie przebarwień może przynieść odwrotny skutek, czyli tzw. hiperpigmentację z odbicia.

 

neonia

 

– Zacznijmy zatem od początku. Jakie zabiegi są najbardziej polecane osobom, które zmagają się z problemem przebarwień?

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest laserowe usuwanie przebarwień https://neonia.com.pl/laseroterapia/laserowe-zamykanie-naczynek-i-usuwanie-przebarwien/. Kluczowe znaczenie dla skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu ma wybór odpowiedniego lasera. Laser emituje wiązkę światła, która pochłaniana jest przez skumulowany w nadmiarze barwnik skóry, czyli melaninę. Melanina ulega rozpadowi, a przebarwienia  – rozjaśnieniu. Kolejnym skutecznym zabiegiem na przebarwienia są peelingi medyczne. Mogą to być zabiegi wykonywane wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej, jak i zabiegi, które rozpoczynają się w gabinecie medycyny estetycznej, a kontynuowane są w domu. W celu redukcji przebarwień można ponadto wykonać zabiegi mezoterapii igłowej, podczas których wprowadzane są śródskórnie preparaty o właściwościach rozjaśniających.

 

– Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień? I co może pójść nie tak?

Laserowe usuwanie zmian przebarwieniowych to zabieg polegający na przykładaniu głowicy lasera do obszarów skóry dotkniętych przebarwieniami. Zabieg trwa kilkanaście minut i zazwyczaj nie jest bolesny. Jednym z najskuteczniejszych laserów wykorzystywanych w celu redukcji przebarwień jest laser frakcyjny nieablacyjny Alma Harmony Clearlift, który działa w głębszych warstwach skóry. Laser generuje powstanie mikrouszkodzeń w głębszych warstwach skóry, pozostawiając nienaruszony naskórek. Skóra podlega procesom rewitalizacji i regeneracji, co sprzyja rozjaśnieniu przebarwień. Z kolei laser Dye VL to laser łączący w sobie technologię laserową oraz IPL. Aparatura emituje wiązkę światła o szerokim zakresie fal 540 – 760 nm, zaś głowica lasera generuje wiązkę światła z zakresu 500 – 600 nm. Dzięki temu możliwe jest selektywne pochłanianie wiązki światła przez melaninę i skuteczna redukcja przebarwień. Decydując się na tak nowoczesny laser jak Dye VL, nie powinniśmy spodziewać się działań niepożądanych, gdyż specjalista wykonujący zabieg ma możliwość precyzyjnej kontroli parametrów pracy lasera. Oznacza to, że do minimum zredukowane jest ryzyko poparzenia skóry czy pojawienia się kolejnych przebarwień. Natomiast wybór lasera starszej generacji, użycie zbyt dużej mocy lasera bądź zbyt częste wykonywanie zabiegów w celu „przyspieszenia” terapii skutkuje większym ryzykiem poparzeń skóry oraz hiperpigmentacji.

 

– A na czym polega usuwanie przebarwień peelingami chemicznymi?

Peelingi medyczne to preparaty o skoncentrowanej zawartości kwasów złuszczających i rozjaśniających skórę. W zależności od rodzaju użytych kwasów, ich stężenia oraz ilości aplikowanych warstw peelingu można usuwać zarówno przebarwienia powierzchniowe, jak i głębokie. Najczściej stosowane są peelingi zawierające kwasy: ferulowy, salicylowy, cytrynowy, glikolowy, migdałowy, azelainowy, kojowy, pirogronowy. Poza działaniem rozjaśniającym, peelingi medyczne wygładzają skórę, redukują poszerzone pory i drobne zmarszczki. Wyjątkową formą zabiegu z wykorzystaniem peelingów chemicznych jest zabieg Dermamelan oraz Cosmelan. Pierwszy etap zabiegu polega na zaaplikowaniu maski rozjaśniającej – i ten etap przeprowadzany jest w gabinecie medycyny estetycznej. Drugi etap odbywa się natomiast w domowym zaciszu i polega na aplikowaniu przez pacjenta kremu rozjaśniającego; ten etap trwa co najmniej miesiąc. W przypadku peelingów na przebarwienia, a także laserowego usuwania przebarwień należy pamiętać o konieczności unikania ekspozycji na słońce podczas kuracji. W przeciwnym wypadku dojść może do nasilonego pojawiania się przebarwień, co nie tylko zniweluje dotychczasowe efekty terapii, ale przyczyni się wręcz do pogorszenia stanu skóry.

 

– Ile trwa profesjonalna terapia przebarwień z wykorzystaniem zabiegów medycyny estetycznej?

Zarówno w przypadku laserowego usuwania przebarwień, jak i stosowanie peelingów chemicznych na przebarwienia konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów. Zazwyczaj wystarczają 3 lub 4 zbiegi przeprowadzone w miesięcznych odstępach, zaś w przypadku peelingów chemicznych może być wykonanie 4 – 6 zabiegów w odstępach 2 – 3 tygodni. I pamiętajmy, że medycyna estetyczna daje możliwość efektywnego usuwania przebarwień, ale nie zapewnia profilaktyki powstawania kolejnych zmian barwnikowych. O to musimy zadbać sami, pamiętając o ograniczeniu ekspozycji na słońce i stałym stosowaniu ochrony antyUV, nie tylko po zabiegu rozjaśniania przebarwień.

Wszystkie metody usuwanie przebarwień oraz inne zabiegi medycyny estetycznej i laseroterapii znajdują się na stronie: https://neonia.com.pl/

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12