doc

Usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej. Jak długo można cieszyć się efektem?

by • 01/02/2017 • Uroda, ZdrowieComments (0)791

 

Objawy upływającego czasu widoczne na twarzy mogą dodawać szlachetności, ale często po prostu wolimy, aby nie rzucały się w oczy. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje obecnie szeroką gamę zabiegów skoncentrowanych na usuwaniu zmarszczek. Jak długo możemy cieszyć się wtedy z efektów?

 

Botoks oraz kwas hialuronowy to dwa najczęściej stosowane preparaty w usuwaniu zmarszczek. Są one bezpieczne i dają bardzo dobre efekty widoczne praktycznie natychmiast. Mogą być stosowane bez ograniczeń wiekowych i nie niosą ze sobą negatywnych skutków ubocznych.

 

Toksyna botulinowa typu A, czyli botoks ma za zadanie unieruchomienie mięśni i tym samym „rozprasowanie” zmarszczek. Stosowany jest on głównie w przypadku zmarszczek mimicznych, na przykład kurzych łapek, zmarszczek między brwiami, poziomych zmarszczek czoła, zmarszczek „palacza”.

 

Kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i odpowiedzialny jest za nawilżenie i sprężystość skóry, służy do wypełniania zmarszczek wokół nosa i ust, zmarszczek w okolicy brwi, „doliny łez” czy opadających kącików oczu. Kwas hialuronowy stosowany jest też w powiększaniu ust oraz wolumetrii twarzy.

 

Rezultaty zabiegów usuwania zmarszczek z wykorzystaniem botoksu oraz kwasu hialuronowego nie są trwałe, ponieważ po pewnym czasie preparaty zaczynają wchłaniać się i zmarszczki powoli mogą być znów widoczne. Wtedy można powtórzyć zabieg.

 

W przypadku botoksu efekty utrzymują się od 3 do 5 miesięcy w zależności od osoby, dlatego też wstrzyknięcia toksyny botulinowej wykonuje się zwykle 2-3 razy do roku. W przypadku zmarszczek uzupełnionych kwasem hialuronowym mamy do czynienia z dłuższym okresem widoczności efektów – od 6 do 12 miesięcy.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z usług medycyny estetycznej w celu zlikwidowania zmarszczek, wybierz dobry gabinet. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „usuwanie zmarszczek Lublin” można od razu zapoznać się z ofertami dla danej lokalizacji, a następnie sprawdzić opinie i umówić się na wizytę.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3