Nie wiesz co to jest friendzone? Może ty też w nim utknęłaś.

Utknęłam w friendzone! Jak wyjść?

by • 19/08/2013 • Związki & SeksComments (0)35009

 

Coraz częściej, przeglądając gazety, fora czy strony internetowe spotykamy nagłówki, w których pojawia się słowo friendzone czyli w wolnym tłumaczeniu  ”zostańmy przyjaciółmi i nic więcej”. Friendzone jest to termin, który określa relację pomiędzy dwoma osobami. Używa się go w momencie, kiedy jedna ze stron zmienia swoje nastawienie do drugiej, żywiąc coraz głębsze uczucia, angażując się emocjonalnie oraz pragnąc nieprzerwanego obcowania, lecz  druga strona nie odzwajemnia tego i chce pozostać tylko w przyjacielskich relacjach.

 

Dostanie się do friend zone jest sytuacją trudną, bolesną i często bez wyjścia. Zaszufladkowanie kogoś jako przyjaciela, wzbudza w drugiej osobie negatywne emocje, żal, bezsilność połączoną z lękiem przed całkowitą utratą konatku z osobą którą daży uczuciami a ona ich nieodwzajemnia. Najczęściej do friend zone trafiają mężczyźni bo z reguły, to kobiety, maja skłonność do tworzenia sobie przyjaciół z mężczyzn traktując ich wyłacznie jako „przyjaciółkę” w męskiej formie.

 

Bardzo często sytuacja ta pokazywana jest na ekranie, w filmach, serialach a także w książkach. Przykładem takiej relacji jest wątek Rachel Green i Rossa Gellera w amerykańskim sitcomie „Przyjaciele”. On jest z niej zakochany od czasów liceum, kiedy ona traktuje go tylko jako przyjaciela. Kiedy określenie friend zone zostało spopularyzowana i na dobre  zakorzeniło sie w kulturze popularnej. Stacja MTV w 2011 roku zrezalizowała show zatytułowane FriendZone, w każdym odcinku byłby pokazywane dwie historie oparte na zasadach friend zone. Idea programu powstała dzięki jego producentowi, który kiedyś sam znalazł się w podobnej sytuacji. Dobre i celne porady na wydostanie się z tej trudnej  i wbrew pozorom bardzo częstej sytuacji, znajdziecie na następnej stronie. 

 

Jak zatem wyjść z friendzone? Oto porady, które zdecydowanie pomogą:

 

1. Przełam stereotyp „miłego chłopaka” i „sympatycznej dziewczyny”.

Większość osób, które znajduje się w friend zone jest postrzegana jako „ ten miły chłopak” i „ ta sympatyczna dziewczyna”.  Kłopoty zaczynają się kiedy pod żadnym pozorem nie chcesz skrzywdzić tej drugiej osoby, ale przestajesz informować przy tym o własnych potrzebach. Zakłopotanie zwiększa się coraz bardziej, bo odczuwasz rodzaj jakiegoś pociągu, ale w strachu przed kolejnym krokiem wycofujesz się nie naciskając, by przez przypadek nie zniszczyć tak ważnej przyjaźni.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525