oie2jwo22

Wakacje poza Europą. 3 propozycje

by • 07/08/2019 • PodróżeComments (0)1280

 

Wakacje poza Europą nie muszą być katastrofą dla portfela. Oto 3 destynacje, które szczególnie warto odwiedzić.

 

Większość z nas, planując wakacje, pod uwagę bierze wyłącznie krajowe i europejskie destynacje. Dziś, w dobie rozwiniętej sieci połączeń lotniczych i możliwość podróżowania bez paszportu i wiz, podróże po Starym Kontynencie są bardzo łatwe i dużo tańsze niż kiedyś. Niekiedy jednak jako cel wakacyjnych wojaży wybrać państwa położone poza Europą. Tym bardziej, że korzystając z promocji, możemy polecieć do nich z biurem podróży nie nadwyrężając zbytnio swojego portfela. Oto lista trzech destynacji, które dla europejskich turystów mogą okazać się szczególnie ciekawe – więcej pomysłów czeka na https://dreamtours.pl/wakacje/wczasy.

 

1. Wakacje poza Europą – Turcja

2. Wakacje poza Europą – Meksyk

3. Wakacje poza Europą – Tajlandia

 

Wakacje poza Europą – Turcja

Turcja to jeden z tych pozaeuropejskich krajów, które wśród Europejczyków cieszą się szczególnie dużą popularnością. Nie może to jednak dziwić, bo ten kraj ma wszystko, czego wymagamy od wakacyjnej destynacji. Jest położony blisko Starego Kontynentu, a niewielka jego część jest nawet geograficzną częścią Europy, lot z Polski trwa zaledwie kilka godzin, a na miejscu czeka na nas ciepły, sprzyjający błogiemu wypoczynkowi klimat, mnóstwo atrakcji (w tym wody idealne do nurkowania i zabytki ze wszystkich epok) oraz wyborna kuchnia, której smaki na długo pozostają w pamięci. Wycieczkę do Turcji można zamówić na https://dreamtours.pl/wakacje/turcja.

 

Wakacje poza Europą – Meksyk

Dla osób szukających nieco bardziej oddalonej destynacji idealnym wyborem okaże się na pewno Meksyk. Ten środkowoamerykański kraj to istna mieszanka kultur. Mieszają się tu wpływy hiszpańskie, azteckie i amerykańskie, a tutejsza kultura dla Europejczyka jest zupełną nowością. Meksyk to również kraj oszałamiających krajobrazów – od plaż nad brzegami obu oceanów, przez pustynne tereny, aż po góry, w których ulokowała się między innymi stolica tego państwa, czyli będąca jednym z największych (a przy okazji najbardziej barwnych) miast świata Mexico City. Wczasy w Meksyku zarezerwujemy pod adresem https://dreamtours.pl/wakacje/meksyk.

 

Wakacje poza Europą – Tajlandia

Podobna odległość dzieli nasz kraj od Tajlandii. W tym państwie możemy spodziewać się przede wszystkim rajskich plaż zlokalizowanych na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego oraz bogactwa buddyjskiej architektury – wiele zabytków powstało przed setkami lat, co czyni je unikalnymi na skalę światową zabytkami. Jeśli dodamy do tego oszałamiającą przyrodę, wczasy w Tajlandii mogą okazać się niezwykłą przygodą. Wyjazd do tego kraju można zarezerwować między innymi na stronie https://dreamtours.pl/last-minute.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.