wedkowanie22

Wędkowanie w trudniejszych warunkach – jak to zrobić?

by • 07/08/2019 • Sport / FitnessComments (0)477

 

Łatwo jest wędkować, gdy warunki są ku temu sprzyjające. Rewelacyjna pogoda w dzień, dobre dojście do wody, ciepła pora roku – wszystko to sprawia, iż łowienie ryb jest samą przyjemnością. Jednak co z osobami, które tak bardzo lubią to zajęcie, że nie chcą z niego rezygnować, gdy warunki za oknem nie są najlepsze? Z myślą o nich powstał poniższy tekst.

 

Nocą

Zacznijmy od łowienia nocą. Jak to zrobić? Po pierwsze trzeba się dobrze przygotować. Noce są znacznie chłodniejsze niż dzień. Dlatego koniecznie trzeba odpowiednio ciepło się ubrać. Doskonale również będzie zabezpieczyć siebie przed kleszczami czy komarami. Dla przyjemnego i efektywnego łowienia potrzebne nam będą odpowiednie akcesoria wędkarskie.

Jeśli łowimy na spławik, warto zadbać o to, by świecił w nocy. Tak samo można zakupić świecące patyczki, które mocuje się do szczytu wędki, by było widać czy mamy branie. Można także wybrać sygnalizatory dźwiękowe, które wybudzą nas nawet z twardego snu, gdy ryba zaatakuje przynętę!

 

Zimą

Dla zaprawionych wędkarzy sezon nie kończy się zimą. Wręcz przeciwnie, to ciekawy czas na połów ryb! Musimy jednak dobrze przygotować się do tego zadania. Absolutną podstawą są wędki podlodowe, które znacząco różnią się od modeli do stosowania w inne pory roku. Tak samo nie możemy zapomnieć o tym, aby podczas połowu wykorzystywać żyłki podlodowe. Nikogo raczej nie trzeba namawiać do tego, aby się ubrać bardzo ciepło.

Bezapelacyjnie trzeba zadbać o bezpieczeństwo i sprawdzić grubość lodu, na którym ma się łowić. Jeśli jest on zbyt cienki, to nie warto ryzykować swojego życia. Także pamiętajmy o tym, aby zabrać ze sobą telefon, aby w razie czego móc zadzwonić po pomoc. Wybierając się na lodowe łowienie, zabierzmy ze sobą więcej osób tak, aby nie robić tego w pojedynkę! Znacznie przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich wędkarzy.

 

Wędkowanie zawsze i wszędzie

Jeśli zainwestujemy w odpowiedni sprzęt i dobrze przygotujemy się na dane warunki, to możemy łowić zawsze i wszędzie. Niezależnie od tego, czy będzie to zima, czy ciemna noc – zawsze damy sobie radę. Z pewnością takie nietypowe tryby łowienia to możliwość ciekawych doznań. Pamiętajmy jednak o tym, aby na pierwszym miejscu zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2