winter1

Winter Wonderland – świąteczna destynacja w Londynie!

by • 28/11/2013 • PodróżeComments (0)1589

 

Idealnym pomysłem na poczucie świątecznej atmosfery jest grudniowa wycieczka do Londynu. Całe miasto żyje nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Ulice zalane są tysiącem lampek i przeróżnych dekoracji. Sklepy wyglądają jak te z amerykańskich produkcji filmowych typu „Kevin Sam w Nowym Jorku”. Na każdym kroku spotkamy Świętego Mikołaja, czy elfy. Jednak najważniejszym punktem i centrum świątecznego Londynu jest olbrzymie Winter Wonderland w Hyde Parku.

 

Znajdziemy tam wiele karuzel dla dzieci i dorosłych, wszystkie z zimowymi motywami. W parku jest również diabelski młyn, w stylu London Eye, z którego można podziwiać spektakularny widok na angielską stolicę. Standardowo znajduje się tu ogromne lodowisko oraz The Magical Ice Kingdom, w którym wystawiane są świąteczne widowiska.

 

Jeśli zgłodniejemy lub będziemy mieli ochotę napić się piwa, czeka na nas mnóstwo małych budek i większych restauracji. Zrobione są na styl austriacki oraz skandynawski. Pomysłowość twórców parku może wprawić nas w osłupienie. Odwiedzić możemy m.in. prowizoryczny bar na stoku Apres, gdzie gra kapela na żywo, a dookoła porozstawiane są narty i deski snowboardowe. Czujemy się jak w Austrii!

 

Ceny

Wstęp jest darmowy. Płacimy za pojedyńcze atrakcje, które niestety są bardzo drogie. Ceny teoretycznie zaczynają się od 2 funtów, jednak za wejście do tych najlepszych zapłacimy około 8 funtów.

Piwo sprzedawane jest głównie w litrowych kuflach po 9 funtów. Zjeść możemy w granicach 3-6 funtów (kiełbasy, burgery, naleśniki itp).

 

Kiedy?

W tym roku Winter Wonderland działa od 22 listopada do 5 stycznia 2014. Zamknięte jest jedynie w Boże Narodzenie.

 

winter3

winter6

winter4

 
 

winter2

winter5

 

 

KK

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525