szczo75g

6 cennych porad na wiosenne porządki

by • 02/07/2019 • DomComments (0)505

 

Wiosenne porządki kojarzą ci się ze złem koniecznym? To prawdopodobnie dlatego, że sobie ich w żaden sposób nie ułatwiasz. Oto 10 cennych porad na wiosenne porządki! Sprzątanie wcale nie musi być trudne i żmudne.

 

Porady na wiosenne porządki

 

1. Kurze zostaw na koniec

Wielu ludzi zaczyna wiosenne porządki od starannego odkurzenia wszystkich mebli. Jest to może dość wygodne, ale jednak nieefektywne. Najpierw należy odłożyć wszystkie rzeczy na swoje miejsce, a jeśli go nie mają, wydzielić je. Dopiero wtedy możesz sięgnąć po ścierkę i zetrzeć kurze.

 

2. Ale odkurzacz włącz wcześniej

Popularnym błędem jest odkurzanie na sam koniec porządków. Tego nie powinno się robić. Dlaczego? Odkurzacz ma tendencję do rozsiewania kurzu. Jeśli więc włączasz go na sam koniec, sprawiasz, że świeżo wyczyszczone powierzchnie znowu osiadają kurzem. To błędne koło! Następnym razem sięgnij po odkurzacz wcześniej.

 

3. Okna umyj, gdy jest pochmurno

Wiem, wiem. Dopiero kiedy wyjdzie słońce, zauważamy zabrudzenia na oknie. Wtedy też mamy więcej energii, więc ich mycie staje się przyjemniejsze. To jednak nie do końca dobra taktyka. Gdy świeci słońce, płyn do mycia szyb wysycha znacznie szybciej, powodując tym samym smugi. Musisz je więc wycierać i myć okno ponownie aż do momentu, w którym pozbędziesz się smug. To męczące i nieekonomiczne.

 

4. Kup dobre środki czyszczące

Czy wiesz, że chemia używana pół roku temu teraz może być już do niczego? Zanim zaczniesz wiosenne porządki, wybierz się na zakupy. Kup wszelkie niezbędne produkty, mając na uwadze ich jakość i wydajność. Najlepiej postaw na jedną markę, która oferuje środki zarówno profesjonalne, jak i typowo gospodarcze, np. General Fresh. Pamiętaj też, aby wyposażyć się w niezbędne akcesoria (ręczniki papierowe, szmatki).

 

5. Podziel odzież na 3 części

Szafa też wymaga wiosennego odświeżenia. Nie oznacza to jednak, że masz wepchnąć na sam tył zimowe ubrania, a z przodu umieścić już letnie. Jedna z ważniejszych zasad sprzątania brzmi: wyrzucaj nieużywane rzeczy. Podziel więc ubrania na 3 grupy – noszone, nienoszone, kiedyś do założenia. Pierwszą schowaj z powrotem. Drugą spakuj w worek i oddaj potrzebującym. Trzeciej daj jeszcze szansę, ale jeśli nie założysz tych rzeczy w ciągu miesiąca, to znaczy, że są nienoszone i należy się ich pozbyć.

 

6. Spray nałóż na szmatkę, nie na mebel

Spraye czyszczące są popularnym środkiem do czyszczenia mebli. Niestety, zazwyczaj są też niewłaściwie aplikowane. Jeśli spryskujesz je na mebel, to na jego powierzchni tworzy się lepka warstwa – idealna dla kurzu.

 

Wiosenne porządki na szybko

Wiele osób nie lubi wiosennych porządków, ponieważ zajmują one wiele czasu. Ostatnią radą jest więc stosowanie zasady 15 minut dziennie. Rozłóż wiosenne porządki na kilka dni, wykonując kolejne obowiązki tylko przez 15 minut dziennie. Na pewno poczujesz różnicę!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12