poduszki2

Wiosna coraz bliżej, przygotuj się na porządki!

by • 13/02/2019 • DomComments (0)472

 

Nadchodzi wiosna a wraz z nią czas na pierwsze wiosenne porządki. Zajmując się nimi warto skupiać się nie tylko na domu, ale również na ogrodzie.

 

Planując prace i zajmując się nimi odpowiednio wcześnie przygotujemy ogród do wiosennego odpoczynku. Sprawdźmy więc o czym warto pamiętać!

 

Zgrab zwiędłe liście i suchą trawę

Po zimie trawnik w twoim ogrodzie potrzebuje wsparcia. Nawet jeśli regularnie oczyszczałeś go z opadniętych liści z pewnością po zimie mimo wszystko znajduje się ich naprawdę sporo. Zadbaj więc o to, by wygrabić wszystkie z nich. Dzięki temu usuniesz również uschnięte źdźbła trawy oraz napowietrzysz trawnik. Trawa będzie lepiej rozwijać się i szybciej się zazieleni. Unikniesz też rozrostu mchu i chwastów.

 

grabienie-lisci
porządki z liśćmi fot. pixabay

 

Przytnij krzewy

Jeśli w swoim ogrodzie posiadasz krzewy musisz zadbać o ich kształt oraz odpowiedni wzrost. Możesz to zrobić poprzez przycinanie suchych gałązek oraz nadmiaru pędów. Najlepszym czasem na takie prace jest wczesna wiosna, kiedy temperatury nie są już ujemne ale rośliny wciąż jeszcze nie przebudziły się do życia.

 

Czas na zdjęcie osłon z roślin

Czym byłby ogród bez roślin i kwiatów? Nic więc dziwnego, że wielu z nas pieczołowicie zabezpieczyło je przed mrozem. Czas na usunięcie tych osłon. Jeśli wykorzystywałeś naturalne materiały takie jak słoma – przenieś je na kompostownik. Ulegną rozkładowi i pomogą ci w późniejszym czasie użyźnić glebę. Jeśli wykorzystywałeś folię warto wyposażyć się w specjalne nożyce ogrodowe, dzięki którym łatwo przetniesz ją bez obaw o uszkodzenie rośliny.

 

zabezpieczenie-roslin
zabezpieczone rośliny fot. pixabay

 

Sprawdź stan mebli ogrodowych i przygotuj je do użytku

Ogród to doskonałe miejsce wypoczynku. Wielu z nas chętnie spędza czas na tarasie lub w altanie. Aby jednak chwile spędzone na świeżym powietrzu były udane trzeba przygotować meble, na których możemy odpocząć. Warto więc przyjrzeć się jak wyglądają po zimie. Dokładnie umyj stoły, ławki i krzesła. Jeśli posiadasz meble drewniane – zastanów się, czy nie warto zaimpregnować drewna odpowiednim środkiem. Jeśli na meblach pojawił się nalot pleśni lub mchu – wykorzystaj specjalny preparat, który pomoże ci w usunięciu tego typu zabrudzeń.

 

szafa-ogrodowa-na-narzedzia-keter-grande
szafa ogrodowa Keter Grande fot. ogrodosfera.pl

 

Zadbaj o porządek

Kolejnym krokiem, o którym nie można zapomnieć jest utrzymanie porządku na tarasie lub w ogrodowej altanie. W miejscach tych znajduje się przecież wiele przedmiotów – zabawki do piaskownicy, poduszki na meble, akcesoria ogrodowe – to tylko niektóre z nich. Warto więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób je przechowywać.

Dobrym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością są skrzynie ogrodowe. Są pojemne, wytrzymałe, dobrze chronią przed śniegiem, deszczem oraz słońcem. Duża różnorodność modeli jak i materiałów, z których są wykonane sprawia, że bez problemu dobierzemy skrzynię do swojego ogrodu. Co więcej, występują w wielu różnych wariantach – w tym również w formie praktycznych ławek. Warto zobaczyć więcej zdjęć oraz informacji o skrzyniach ogrodowych by dokonać trafnego wyboru.

Podsumowując, wiosna to czas intensywnych porządków zarówno w domu jak i w ogrodzie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy wykorzystać przydatne akcesoria i gadżety, dzięki którym zarówno wykonanie prac, jak i późniejsze utrzymanie porządku w ogrodzie stanie się znacznie łatwiejsze.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3