wizzair

WizzAir – podróże po Europie mogą być tanie!

by • 12/11/2015 • PodróżeComments (0)1238

 

Tanie wycieczki po Europie możliwe są nie tylko dzięki tanim liniom lotniczym, ale i specjalnym portalom, które oferują pakiety składające się z tanich biletów oraz miejsc w hotelach. Kierunek podróży uzależniony jest oczywiście od zainteresowań turysty, a jeśli nie udaje się on na zorganizowaną wycieczkę, warto zapoznać się z ofertą węgierskiego przewoźnika WizzAir.

 

Dlaczego dobrze znać WizzAir?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: tanie loty WizzAir są bardzo konkurencyjne w stosunku do innych firm tego typu. Zwraca uwagę liczba ponad 200 różnych rejsów, mogących zabrać w różne rejony Europy – od Wielkiej Brytanii, Beneluksu, Francji czy Niemiec, po Hiszpanię, Włochy czy Turcję. Warto także zadbać o pobyt na miejscu, a są specjalistyczne portale, oferujące pakiet bilety + hotel. I zestawy takie nie są drogie. Dzięki temu można odkryć tak atrakcyjne oferty jak przelot tam i z powrotem do Rzymu wraz z trzema noclegami na miejscu (hotel trójgwiazdkowy) za 599 złotych. Pakiety takie często obsługiwane są przez WizzAir. Należy jednak pamiętać o tym, że o ile tanie loty są naprawdę niewielkim wydatkiem, to jednak koszty na miejscu ponosi się osobiście i obejmują one np. transport z lotniska do hotelu, opłaty klimatyczne, a ilość posiłków oferowanych przez hotel zależy od konkretnej oferty. Jakby jednak nie liczyć – wyprawa taka się opłaca?

 

Warunki lotu z WizzAir

Oferowane przez przewoźnika tanie loty po Europie mają kilka warunków. Każdy z podróżujących może zarejestrować do 6 sztuk bagażu, przy czym waga każdej z nich musi zmieścić się w limicie 32 kg. Za każdą z 6 sztuk należy wnieść opłatę, której wysokość zależy od terminu lotu i czasu jego trwania. Dzieci do lat czternastu nie mogą podróżować same, a z rejsów wykluczone są kobiety powyżej trzydziestego czwartego tygodnia ciąży. Linie nie mają klas rezerwacyjnych, nie można też wykupić konkretnego miejsca na pokładzie. Jeśli komuś jednak zależy na dobrym miejscu, można skorzystać z dodatkowo płatnej usługi WIZZ Xpress, która umożliwia wejścia na pokład jako jedna z pierwszych osób, co pozwala zająć dowolne siedzenie na pokładzie. Warto pamiętać, że w cenę biletu nie są wliczone posiłki, jeśli zatem ktoś chce z nich skorzystać, musi dodatkowo dopłacić.

 

Skąd lecieć?

W Polsce samoloty WizzAir startują i lądują na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Bilety na nie można nabyć bezpośrednio na stronie przewoźnika, a we wspomnianych wcześniej pakietach – na specjalnych portalach, zajmujących się usługami tego typu. I warto skorzystać z tego typu rozwiązania, które pozwoli zwiedzać i oszczędzać zarazem.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525