RESERVED_SS14_YFL_MEN-18l

Woda kolońska Przemysławka – poczuj nostalgiczny i ponadczasowy zapach

by • 02/10/2022 • UrodaComments (0)400

 

Najbardziej znana woda kolońska Przemysławka po wielu latach przerwy odzyskała dawną popularność i zainteresowanie ze strony mężczyzn w różnym wieku. W okresie międzywojennym zachwycały się nią najpopularniejsze gwiazdy estrady między innymi Jan Kiepura oraz Eugeniusz Bodo. Podczas socjalnego realizmu jej zapach, chociaż nieco spauperyzowany ponownie wrócił do męskich łazienek.

 

Przemysławka – poznaj historię kultowego kosmetyku

Woda kolońska Przemysławka ponownie wraca do łask, chociaż od otwarcia przez klienta pierwszej butelki minęło już 100 lat! Cofnijmy się w czasie — woda po raz pierwszy na polskim rynku pojawiła się w połowie 1919 roku w Poznaniu i została wyprodukowana przez markę Synteza, a nie w 1934 roku — o czym błędzie informuje wzmianka zawarta na etykiecie. Największą popularność zdobyła w latach dwudziestolecia międzywojennego ze względu na swój niezwykły zapach. Produkt charakteryzował lekki, świeży aromat uzupełniony głęboką, cytrusową nutą. Owocowe aromaty przeplatały się z nutami ziół i lawendy, sprawiając wrażenie porannej świeżości. Całość została utrwalona męskim balsamicznym akordem. Z czasem kosmetyk zaczął podbijać rynki zagraniczne – tam również cieszył się niezwykłą popularnością.

Mało kto wie, że woda kolońska Przemysławka jest polskim kontynuatorem niemieckiej oryginalnej „kolnisch wasser”, a pierwsze wzmianki o tym produkcie pojawiły się już w 1695 roku, kiedy to włoski emigrant osiedlony w Kolonii wyprodukował wodą kolońską 47-11. Woda kolońska Przemysławka przez dekady przechodziła rozmaite przemiany – zmienił się również jej design. Obecnie, produkt jest pakowany w minimalistyczne papierowe pudełko, w środku którego znajduje się butelka o pojemności 100 ml.

 

Woda kolońska Przemysławka – co jeszcze powinieneś o niej wiedzieć?

Zapach, który znajduje się w eleganckiej buteleczce, jest niezwykle trwały – spokojnie utrzymuje się przez pierwszą połowę dnia. Jeżeli późnym popołudniem chcesz go odnowić, to wystarczy ponowić nałożenie kilku kropel na twarz. Woda kolońska Przemysławka to świeży, delikatny aromat owoców cytrusowych. Po kilku sekundach od wykonania aplikacji na skórę zanika zapach alkoholu i pozostaje jedynie przyjemny aromat.

Dzięki świeżym nutom ziołowym woda kolońska Przemysławka na nowo wraca do łask. Doskonale sprawdzi się jako kosmetyk, który zastosujesz do porannego odświeżenia twarzy zaraz po goleniu. Jest również doskonałym rozwiązaniem na wieczorne wyjście z przyjaciółmi do klubu lub eleganckiej restauracji z ukochaną osobą. Produkt dostępny jest wśród szerokiego asortymentu marki Synteza.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego sklepu internetowego, który oferuje kosmetyki oraz najwyższej jakości naturalne produkty, w tym również wodę kolońską Przemysławka – koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą drogerii internetowej Galeria Kosmetyczna. Znajdziesz tam nie tylko szeroki wachlarz produktów, ale również atrakcyjne ceny i kompleksowe doradztwo!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.