oscarowecover

Wpadki na Oscarach

by • 16/02/2015 • Filmy, Na czasie, RozrywkaComments (0)4947

 

Na rozdaniu Oscarów wszystko ma wyglądać doskonale. Ubrane w najdroższe kreacje gwiazdy, magiczna oprawa sceniczna… mają się liczyć filmy. Niestety bardzo często bywa tak, że to nie Oscar® w kategorii najlepszy film roku zostaje w pamięci, lecz różnego rodzaju wpadki. Obecni na gali potrafią niejednokrotnie doprowadzić nas do śmiechu czy zażenowania. Przygotowaliśmy dla was listę „8 największych wpadek w historii Oscarów®”

 

Bjork i jezioro łabędzi 

Jedną z największych wpadek w historii całej gali jest bez wątpienia kreacja Bjork z 2001 roku. Piosenkarka pojawiła się na czerwonym dywanie w olbrzymiej białej sukience, która wyglądała jakby na szyi zdechł jej łabędź. Projekt macedońskiego projektanta Marjana Pejoski, stał się absolutną legendą. Nikt się chyba nie spodziewał tego, że jedną z inspiracji dla Valentino kilka lat później będzie właśnie ta obciachowa sukienka.

 

bjork

 

James Cameron i „Jestem królem tego świata” 

Titanic jest bez wątpienia legendarnym filmem. James Cameron jeszcze rok temu mógł odcinać kupony z popularności filmu, wrzucając go ponownie do kin. W 1998 roku obraz zdobył najwięcej nominacji do nagrody. Wygrał w wielu z nich, jednak jedna wygrana zapisała się w historii. Podczas przemówienia Cameron wykrzyczał najsłynniejszy oraz zarazem najgorszy cytat z filmu, czyli „Jestem królem tego świata”. Niestety całość nie wyszła jak cytat, lecz jak fragment jego wypowiedzi. Wszystko brzmiało, jakby James naprawdę się za takiego uważał. W końcu zrobił najbardziej kasowy film tego czasu.

 

Julia Roberts oraz Denzel Washington

Dość zabawnie zrobiło się, kiedy Julia Roberts wręczała statuetkę w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy Denzel’owi Washington’owi. Aktorka nie mogłą wyczytać nazwiska zwycięzcy tak mocno szlochała. Oczywiście oboje znali się z filmu „Raport Pelikana”, ale czy to usprawiedliwia Julię do tak dramatycznej reakcji? Co ciekawe Denzel czuł o wiele mniejszą ekscytację niż Roberts (a to przecież on trzymał w ręku Oscara®).

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525