Wszystko, co powinnaś wiedzieć o trwałej koloryzacji włosów

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o trwałej koloryzacji włosów

by • 12/11/2018 • Uroda, WłosyComments (0)374

 

Włosy farbujemy z różnych powodów. Czasem robimy to po prostu z chęci zmiany swojego wyglądu, innym razem podążamy za panującą modą, eksperymentujemy z kolorami w poszukiwaniu idealnego odcienia. Wraz z upływem czasu chcemy ukryć pierwsze i kolejne siwe włosy. Wszystko to trzeba jednak robić z głową, bo trwała koloryzacja ma poprawiać wizerunek, a nie szkodzić mu. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

 

Pierwsza w życiu zmiana koloru włosów jest dużym przeżyciem. Zdarza się, że decyzję rozważamy przez długi czas. Inna barwa włosów nas kusi, ale jednocześnie obawiamy się efektu. Ten stan dotyczy właściwie nie tylko pierwszego farbowania, bo każda trwała koloryzacja, która wiąże się z radykalną zmianą koloru, budzi nasz niepokój. Dlatego trzeba niezwykle starannie dobierać kolory i ich odcienie.

 

Trwała koloryzacja – idealny kolor

Dobierając kolor, trzeba wziąć pod uwagę różne elementy. Najpierw należy dobrze przyjrzeć się swojej twarzy i włosom w świetle dziennym. Niestety źle dobrana kolorystycznie farba może podkreślać wszystkie defekty skóry, może zaakcentować nieładny odcień cery i po prostu dodać nam lat. Nowy kolor włosów musi dobrze współgrać nie tylko z długością i cięciem fryzury. Powinien być odpowiedni do wieku i ogólnego stanu cery.

Trwała koloryzacja pozwala zmieniać kolor na długo, ale z reguły można rozjaśnić włosy o dwa lub trzy tony. Przejście z ciemnych włosów do zupełnie jasnych wymaga ich wstępnego odbarwienia, a to już duża ingerencja w strukturę włosów, która znacznie osłabia ich kondycję. Z drugiej strony trwała koloryzacja pozwala na skuteczne pokrycie siwych włosów. Jednak jeśli wybrany zostanie kolor zbyt ciemny, to natychmiastowe przejście na jaśniejszy odcień może też być bardzo kłopotliwe.

Warto rozważyć, czy pierwsza trwała koloryzacja nie powinna być wykonana przez profesjonalistę, bo dobry fryzjer doradzi najlepszy kolor i odcień farby. Dzięki temu można uniknąć wizerunkowej katastrofy.

 

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o trwałej koloryzacji włosów

 

Jakie farby stosować?

Po wejściu do drogerii stajemy przed ogromnym regałem wypełnionym farbami i często trudno zdecydować się na jakiś konkretny produkt. Warto więc wiedzieć, że farby, które nie zawierają amoniaku, są znacznie łagodniejsze dla struktury włosów. Trwała koloryzacja za pomocą farb wolnych od amoniaku jest też zdecydowanie bezpieczniejsza dla zdrowia. Dzięki zastosowaniu innej substancji czynnej, preparaty te nie mają właściwości drażniących, które w zwykłych produktach często potrafiły nieprzyjemnie podrażniać skórę głowy. Farby te nie naruszają w zbyt wielkim stopniu naturalnego pH skóry głowy.

Trwała koloryzacja włosów za pomocą farb bez amoniaku jest bezpieczna dla zdrowia. Mogą z niej korzystać nawet kobiety w ciąży, ponieważ skład tych produktów nie przynosi niekorzystnych efektów ani dla mamy, ani dla dziecka. Wszyscy ci, którzy borykają się z wysoką wrażliwością skóry głowy lub mają skłonności do wypadających włosów, mogą śmiało korzystać z farb bez amoniaku, dzięki którym trwała koloryzacja jest teraz dostępna i dla nich.

Choć tego typu trwała koloryzacja nie jest tak agresywna, nie należy jej stosować częściej niż co 3-4 tygodnie. Jeśli zaś farby bez amoniaku używamy do pokrycia siwych włosów, to trzeba liczyć się z tym, że może ona nieco szybciej utracić głębię koloru.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525