ogroddd

Wybieramy altanę do ogrodu

by • 27/01/2016 • DailyStyleComments (0)2325

 

Altana to jeden z najpopularniejszych i zarazem najmodniejszych sposobów na zagospodarowanie przestrzeni ogrodu. Niemniej jednak – z uwagi na niezliczoną wręcz ilość modeli – wybór tego rodzaju instalacji może nastręczać kilku trudności. Na jaki rodzaj altanki warto się zdecydować, by nie żałować zakupu?

 

Obecnie na polskim rynku nie brak różnego rodzaju modeli altan ogrodowych. Niemniej jednak należy pamiętać, iż wybrany model powinien być dopasowany zarówno do potrzeb przyszłych użytkowników, jak i do designu samego ogrodu.

 

Z nutą romantyzmu

Jeśli przestrzeń cechuje duża ilość kwiatów lub ozdobnych drzew, wówczas – w celu podkreślenia charakteru ogrodu – warto zainwestować w białą lub pastelową altanę shabby chic, obfitującą w sporą ilość zdobień w rodzaju koronek czy fantazyjnych ażurów. Miłośnicy klasycznych rozwiązań powinni natomiast skierować swoje kroki w stronę altan pobielonych, imitowanych na tzw. stare drewno, a więc z widocznymi odpryskami białej farby. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, godnymi polecenia dodatkami będą klasyczne, składane krzesła oraz stół. Pamiętajmy jednak, aby wspomniane dodatki wykonane były z drewna w kolorze odpowiadającym barwie samej altany. Warto dodać, że w przypadku shabby chic możemy również pokusić się o bogato zdobione, ogrodowe meble metalowe lub aluminiowe.

 

minimalist

 Altana z dachem gontowym

 

Minimalistycznie

W przypadku ogrodów zaaranżowanych w sposób nowoczesny, polecanym typem altan są konstrukcje wykonane w stylu minimalistycznym, o kształcie prostopadłościanów. Oczywiście również w tym przypadku możemy sięgnąć po klasyczne, białe drewno, niemniej jednak niezwykle efektownie prezentują się zwłaszcza altanki w ciemnych odcieniach. W tym przypadku – w celu rozjaśnienia charakteru konstrukcji – poleca się montaż zwiewnych zasłon w jasnym, kontrastującym odcieniu. W kwestii dodatków niezwykle modnym rozwiązaniem są zwłaszcza podwieszane, wiklinowe fotele, które – w połączeniu z prostymi stolikami kawowymi – nadadzą wnętrzu charakter niewymuszonej elegancji. Innym, nie mniej popularnym rozwiązaniem są pufy lub wygodne, rogowe kanapy; te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza w przypadku sporej ilości domowników lub częstych spotkań towarzyskich.

 

og2

Drewniana altana ogrodowa

 

W góralskim stylu

W przypadku ogrodów obfitujących w dużą ilość drzew iglastych, godnym polecenia rozwiązaniem będzie altanka w stylu góralskim, wykonana z bali i wyposażona w charakterystyczny dla tego typu designu, ścięty dach. Jej wnętrze warto natomiast wyposażyć w drewniany stół oraz ławy; koniecznie wykonane z desek lub drewnianych bali. Oczywiście zarówno wspomniane dodatki, jak i sama altanka powinny odznaczać się kolorem naturalnego drewna.

 

og3

Altana ogrodowa sześciokątna

 

Zdjęcia: altany ogrodowe w Ogrodosferze

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525