komfort

Wyłącznik czasowy – dlaczego warto go mieć?

by • 16/09/2019 • DomComments (0)620

 

Urządzenie takie jak wyłącznik czasowy, inaczej programator czasowy, posiada bardzo szerokie zastosowanie. Przyda się także w każdym domu. Dlaczego warto zdecydować się na jego zakup?

 

Programator, wyłącznik czasowy to urządzenie, które pozwala na czasowe włączanie i wyłączanie obwodów elektrycznych i urządzeń w budynkach. Może być on także elementem bardziej rozbudowanego systemu automatyki domowej. Aktualnie w użyciu możemy znaleźć różnego rodzaju wyłączniki czasowe, w tym między innymi urządzenia przeznaczone do umieszczania w gniazdkach, a także te, które stanowią komponent instalacji elektrycznej. Jakie są najważniejsze zalety wyłączników czasowych? Zapraszamy do sprawdzenia, dlaczego warto je mieć!

 

Jakie zastosowanie posiada wyłącznik czasowy?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, wyłącznik czasowy to urządzenie, którego celem jest włączanie i wyłączanie obwodów elektrycznych lub też urządzeń. Wobec tego pozwala ono użytkownikowi na zaprogramowanie ich działania zgodnie z jego oczekiwaniami. Z tego też względu wyłącznik czasowy może posiadać różnorodne zastosowania, na przykład może być on używany do:

– sterowania bojlerem ogrzewającym wody

– sterowania lampami, na przykład ogrodowymi, oświetlającymi wejście do budynku

– sterowania oświetleniem w akwariach

– sterowania klimatyzatorami i wentylatorami

– sterowania urządzeniami, na przykład pralką, która nie ma wbudowanego programatora czasowego

 

Oczywiście, to tylko przykładowe zastosowania wyłącznika czasowego, ponieważ może być on również wykorzystany do wielu innych celów – zawsze wtedy, gdy chcemy, aby obwód elektryczny czy urządzenie włączyło się / wyłączyło w zaprogramowanym czasie.

 

Jak wybrać odpowiedni wyłącznik czasowy?

W sprzedaży możemy znaleźć dzisiaj różne programatory – wyłączniki czasowe, dlatego też możemy dopasować je specjalnie do swoich wymagań. Najprostsze i najtańsze z nich to wyłączniki czasowe podłączane do gniazdka – mogą posiadać analogowy lub cyfrowy programator. Nadajnik montujemy wtedy natynkowo. Możemy także spotkać się z programatorami przeznaczonymi do montażu w instalacji, na przykład na szynie DIN czy też do umieszczenia w puszce.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2