zmarszczyki

Wypełnianie zmarszczek – niezwykły potencjał terapii osoczem bogatopłytkowym!

by • 25/11/2015 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)1106

 

Z biegiem lat coraz trudniej pogodzić się z naturalną utratą jędrności skóry. Dlatego coraz częściej decydujemy się na poprawę jej kondycji dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy, nazywany przez niektórych “eliksirem młodości”, przywraca skórze promienny wygląd, wydobywając jednocześnie jej naturalne piękno. Najnowszą rewelacją jest jednak terapia krwią! Tak zwany “wampirzy lifting” od kilku lat cieszy się nie mniejszą popularnością. Poznaj innowacyjne odkrycia medycyny estetycznej w zabiegach wypełniania zmarszczek!

 

Kłopotliwe rysy

Zmarszczki mimiczne są konsekwencją intensywnej pracy mięśni twarzy. Pierwsze mogą wystąpić już około 25 roku życia. Mrużenie oczu, ruchy brwi i czoła, a także uśmiech wywołują drobne ubytki w cerze na skutek ubywania kolagenu, który odpowiada za elastyczność i jędrność twarzy. Na pomarszczenie skóry w tych problematycznych obszarach ma wpływ także szereg innych czynników – długie wizyty w solarium, niewłaściwa dieta, mało aktywny tryb życia, stosowanie używek, np. alkoholu czy papierosów.

Nie istnieje jednak metoda, która pozwoliłaby na trwałe usunięcie zmarszczek. Natomiast dobrodziejstwa medycyny estetycznej mogą opóźnić naturalne procesy starzenia, a tym samym lekko oszukać naturę. W przypadku niektórych zmarszczek, np. tych mimicznych, warto pamiętać o bardziej “domowych” sposobach, które zahamują ich powstawanie – zdrowej diecie, aktywnym trybie życia oraz dostarczaniu organizmowi dużych ilości wody. Dobrym patentem jest także kontrolowanie ruchów twarzy. Korzystne efekty przyniosą kremy, w których składzie znajdą się witaminy C i E. Usuną one wolne rodniki, nawilżą i napną skórę, czyniąc ją gładką. Specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej Esteticmed wskazują, że na poprawę jędrności skóry korzystnie wpływają także masaże.

 

Panaceum na starość

Od kilku lat medycyna estetyczna dąży do znalezienia remedium przeciwko upływowi lat. Kompleksowa specjalizacja anti-ageing swe badania koncentruje właśnie wokół procesów starzenia. Niestety, ta materia w dużej mierze uzależniona jest od uwarunkowań genetycznych. Również specyfika cery silnie odzwierciedla naturalne predyspozycje – im bardziej sucha i alergiczna, tym posiada mniejszą warstwę ochronną. A stąd już szyba droga do pojawienia się zmarszczek.

Przy wypełnianiu zmarszczek wiodącą rolę odgrywa kwas hialuronowy. Od lat jest podstawą leczniczych kuracji skórnych. Kwas ten występuje w ludzkim organizmie – głównie w tkance łącznej skóry. Z wiekiem jego ilość maleje, co przyczynia się do wysuszania skóry. Wśród zadań specjalnych kwasu wylicza się wiązanie cząsteczek wody. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu jest całkowicie bezpieczny dla skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych. Świetnie sprawdza się jako preparat stosowany w mezoterapii, ponieważ nawilża skórę od wewnątrz.  Po zabiegach efekty widoczne są gołym okiem. Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, tak i wypełnianie zmarszczek należy powtarzać do momentu uzyskania zadowalających efektów. Optymalna częstotliwość zabiegów wynosi od 6 do 8 tygodni.

 

Wampirzy lifting

Marzenie gładkiej i pozbawionej niedoskonałości skóry przestało być nieosiągalne. Za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przywrócisz jej utraconą jędrność i młodość. Na liście zabiegów odmładzających i rewitalizujących znajdziemy: mezoterapię, peelingi dermatologiczne czy stymulację komórek przy użyciu osocza bogatopłytkowego: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe-prp.

Terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje komórki macierzyste pacjenta. Oprócz widocznych efektów w zakresie wypełniania zmarszczek zabieg ten pomaga także w naprawie uszkodzeń skóry, takich jak blizny i rozstępy. Jego potencjał jest od lat wykorzystywany przez specjalistów medycyny estetycznej – w kraju i na świecie. Polega na pobraniu krótko przed zabiegiem osocza z krwi pacjenta. Następnie to samo osocze jest wstrzykiwane do skóry w celu wypełnienia zmarszczek. Tak zwany “wampirzy lifting” przyczynia się do naprawy uszkodzeń tkankowych, a zarazem do ich dogłębnej regeneracji. Zabieg jest przeznaczony przede wszystkim dla osób przykładających dużą wagę do naturalnych praktyk medycyny estetycznej. To dobry wybór dla tych, którzy nie chcą uzyskać nienaturalnego wyrazu twarzy. Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety w okresie ciąży i laktacji, a także osoby zmagające się z nowotworem bądź chorobami serca.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525