golfcover

Wzrost popularności gry w golfa wśród polskich kobiet

by • 09/08/2014 • Sport / FitnessComments (0)1906

 

Najbardziej popularnymi sylwetkami w dyscyplinie takiej, jak golf są niepodważanie legenda tego sportu – Arnold Palmer, Phil Mickelson oraz Tiger Woods. Myśląc o tym sporcie, nasuwają się konkretne męskie symbole sukcesu. Jednak jak można ocenić damskie zaangażowanie w ten sport? Golf to dyscyplina, która posiada coraz większą popularność. Można zauważyć ten fakt szczególnie w USA. To właśnie tam aż 5 mln kobiet pasjonuje się w tej grze!

 

Dyscyplina, którą jest golf, może kojarzy się głównie z klasą i luksusem. Nic dziwnego. Tego rodzaju hobby jest bardzo kosztowne i nie każdego stać na tego typu rozrywkę. Co może budować taki autorytet luksusu? Z pewnością różnego rodzaju rankingi, w których ukazane są wpływowe sylwetki znanych kobiet, grających w golfa. Można wymienić wśród nich m. in.: Condoleezza Rice – była sekretarz stanu USA, Catherine Zeta-Jones czy Melinda – żona Billa Gatesa.

 

Polskie postaci kobiece również uwielbiają golfa

Wśród polskich znanych postaci kobiecych można wymienić takie osoby, jak Grażyna Wolszczak czy Sabina Salamon. Jeśli chodzi o aktorkę, która osiągnęła duży sukces w tej dyscyplinie to warto zwrócić uwagę na Elżbietę Panas – wielokrotną mistrzynię kraju w kategorii seniorek. Warto również podkreślić jej również wielkie zwycięstwo. Wygrała w XIV Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Seniorów. Turniej odbył się w Golf Resort Skalica.

 

Polskie turnieje golfowe dla kobiet

W Polsce istnieje wiele turniejów golfowych, do których można zaliczyć m.in.: GPA Polska Pro Tour, Lotos Polish Open, Citi Handlowy Polish Championships, Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.

 

Międzynarodowe polskie turnieje golfa

Lotos Polish Open to jeden z turniejów, który posiada międzynarodowy charakter, ale jest wydarzeniem, które stworzone jest z myślą o kobietach i rozwijaniu się tego sportu wśród nich. W Polsce znanym turniejem golfowym dla kobiet o wymiarze typowo międzynarodowym jest Turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. W czerwcu, tego roku, odbyła się ósma edycja tego turnieju, w którym wzięły udział aż 74 uczestniczki oraz 8 finek. Zwyciężczyni osiągnęła rewelacyjny wynik – aż 145 uderzeń. Dodatkowym sukcesem jest młody jej młody wiek. Mistrzyni tegorocznego turnieju jest bardzo młoda, ma zaledwie 18 lat. Co może wydawać się również interesujące, najmłodsza zawodniczka w ósmej edycji miała 15 lat. To wydarzenie przyciąga coraz więcej zainteresowanych. W ciągu ośmiu lat w turnieju wzięło udział około 620 uczestniczek. Międzynarodowy charakter dodatkowo podwyższa adrenalinę. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 9 krajów – Polska, Finlandia, Szwecja, Ukraina, Czechy, Wielka Brytania, USA, Niemcy oraz Austria.

 

Golf to dyscyplina, która wymaga dużego nakładu gotówki. Koszty takiego hobby są bliskie pasji jaką jest żeglarstwo. To pokazuje jak kosztowny jest to sport. Mimo drogiego sprzętu, wielu ludzi coraz częściej chce grać w golfa. Liczni podkreślają takie zalety, jak możliwość w pełni odprężenia się, wypoczęcia czy możliwości ćwiczenia swojej koncentracji w zielonym otoczeniu.

 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2