dogsvacationcover

Z psem na wakacje

by • 28/08/2013 • Styl życia, ZwierzętaComments (1)1720

 

Dla niektórych wakacje się już kończą, a dla innych długo wyczekiwany urlop dopiero nadejdzie. Jeśli jesteś jedną z tych osób i posiadasz zwierzę powinieneś wiedzieć, że jest wysoce prawdopodobne, iż twój pupil cieszy się z przerwy tak samo jak ty. Wakacje to coś na co wszyscy czekamy i przy odrobinie zorganizowania nasz pies może się cieszyć z wyjazdu tak samo jak reszta rodziny.

 

Większość psów dobrze znosi podróżowanie, a wzrastająca liczba hoteli i miejsc przyjaznych zwierzętom niekiedy nawet oferującym specjalne dla nich atrakcje powoduje, iż nigdy nie było lepszego czasu na zabrać rozpieszczonego psiaka na wakacje.

 

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci się przygotować do sprawnego wypadu z twoim pupilem:

 

 

1. Przed wyjazdem, sprawdź, czy miejsce do którego jedziesz jest przyjazne psom. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wszystkie szczepienia są aktualne i posiadasz ich zaświadczenie w razie gdyby były potrzebne.

 

2. Warto wykonać próbną jazdę przed udaniem się na wycieczkę. Zmniejszy to niepokój zwierzaka i lepiej przygotuje go do właściwej wyprawy. Wystarczy wykonać tę czynność parę razy w tygodniu poprzedzającym wyjazd.

 

3. W trakcie podróży pamiętaj by mieć ze sobą zestaw podstawowych psich przedmiotów, w tym żywność, wodę, miskę, psie smakołyki i ulubione zabawki. Dobrym pomysłem jest zabranie psa na długi spacer, aby przed podróżą spalił trochę energii. Trzeba pamiętać o regularnych postojach by nasz pupil mógł sobie rozprostować nogi i skorzystać z krzaczka 🙂

 

4. Po dotarciu na miejsce, prowadząc psa na smyczy pozwól mu zapoznać się z okolicą. Pamiętaj o obroży z identyfikatorem, gdzie będzie się znajdować twój numer kontaktowy zwłaszcza, jeżeli planujesz piesze wędrówki i zamierzasz spuścić psa ze smyczy. W razie złapania przez psa kleszcza lub wbitej drzazgi w łapę wystarczy użyć elementów naszej podręcznej apteczki. Znajdujące się w niej przedmioty doskonale sprawdzą się w tej sytuacji.

 

5. Ciesz się wakacjami ze swoim pupilem!

 

psiewakacje

RH

Pin It

Related Posts

One Response to Z psem na wakacje

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3