shopping cart

Zakupy spożywcze przez Internet

by • 27/01/2016 • TechnologiaComments (0)810

 

We współczesnym świecie zakupy przez Internet stały się normą. Kupujemy w sieci praktycznie wszystko. Stale rozszerzająca się oferta pozwala nie tylko dotrzeć do towarów, do których nie mielibyśmy dostępu w sklepach stacjonarnych, ale również zaoszczędzić mnóstwo czasu. To, że w Internecie kupujemy np. wyposażenie mieszkań, sprzęt elektroniczny, książki czy ubrania, nikogo już nie dziwi. W kwestii codziennych zakupów jesteśmy jednak dość konserwatywni i wybieramy zwykle sklepy stacjonarne.

 

Branża spożywcza i e-commerce

Większość z nas w niezbędne na co dzień artykuły spożywcze i przemysłowe zaopatruje się w sklepach stacjonarnych, głównie wracając z pracy bądź w weekendy. Szczególnie w tym właśnie czasie sklepy spożywcze stają się zatłoczone, a w kolejkach do kas możemy stracić naprawdę mnóstwo czasu. Dlaczego by więc również tych zakupów nie dokonywać przez Internet – wygodnie, z własnego fotela, płatność zrealizować w preferowany sposób – gotówką, poprzez przelew internetowy lub kartą bądź za pomocą bonów, a później tylko czekać na dostawę zamówienia w wybranym przez siebie terminie?

 

Aktualnie możliwość robienia zakupów spożywczych w Internecie z szybkim dowozem do domu wprowadzona została głównie przez duże sieci handlowe i dostępna jest przede wszystkim w większych miastach. Należy się jednak spodziewać rozwoju tej gałęzi handlu internetowego ze względu na korzyści, jakie przynosi obu stronom – zarówno sklepom jak i konsumentom.

 

Wszystko ma swoje wady

Taka forma robienia zakupów nie przekona z pewnością tych, którzy lubią wybieranych produktów osobiście dotknąć i powąchać – nie mamy wpływu na wybór konkretnego bochenka chleba czy tych sztuk owoców, których stopień dojrzałości najbardziej nam odpowiada. Dużym ograniczeniem jest również dostępność takiej możliwości, póki co, raczej w dużych miastach, a także ustalanie przez sklepy ceny minimalnej zakupów, która uprawnia do darmowej dostawy.

 

Zobacz też: Bankowość elektroniczna – 5 korzystnych zmian dla klienta.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525