mohotonowy2

Zalety i wady solarium

by • 25/03/2017 • UrodaComments (0)1111

 

My, kobiety, uwielbiamy prezentować muśniętą wakacyjnym słońcem skórę. Jednak gdy brak gotówki na wyjazd w tropiki, współczesna technika pozwala poczuć się na chwilę jak po powrocie ze słonecznego urlopu. W jakim jednak stopniu takie sztuczne nabieranie koloru zagraża naszej skórze i zdrowiu? Jak często i w jaki sposób można korzystać z opalających łóżek? Rozwiewamy wątpliwości!

 

Solarium, stosowane z rozsądkiem i umiarem, może być idealnym rozwiązaniem w zimowe dni, kiedy brakuje nam słońca i czujemy zmęczenie, a nawet apatię czy chandrę. Opalanie w solarium wiosną przygotowuje naszą skórę na działanie silniejszych promieni UV w trakcie wakacji, dzięki czemu unikniemy poparzeń słonecznych i czerwonej nieestetycznej powłoki na skórze, a krótki seans jesienią pozwoli równomiernie przedłużyć opaleniznę i nawet wiele tygodni po wakacyjnym szaleństwie będziemy pamiętać o słonecznych chwilach spędzonych na plaży. Oprócz tego krótka wizyta w solarium łagodzi zmęczenie i pomaga zrelaksować się nie tylko naszej skórze, ale również umysłowi.

 

Wizyta w solarium od czasu do czasu może mieć korzystny wpływ na nasz wygląd i lepsze samopoczucie, jednak, jak ze wszystkim, należy uważać. Spora oszczędność czasu w przypadku takiego opalania i jego łatwa dostępność (np. przed dużą imprezą lub randką) sprawia, że miłośniczki sztucznych lamp zapominają o umiarze i stają się pomarszczonymi, pomarańczowymi skwarkami. By do tego nie dopuścić, staraj się korzystać z solarium bezpiecznie. Jak to zrobić? Przed skorzystaniem z łóżek opalających skonsultuj się z lekarzem, by upewnić się, że nie zaszkodzą twojemu zdrowiu.

 

Przed rozpoczęciem opalania upewnij się również, że posiadają wszystkie atesty, są bezpieczne i sprawne, a także pamiętaj o dokładnym zmyciu makijażu. Po skorzystaniu z solarium pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu skóry od środka – pij dużo wody niegazowanej. Ogranicz korzystanie do trzech lub czterech kilkominutowych seansów w miesiącu. Jeśli przesadzisz, musisz liczyć się z takimi skutkami jak nieładny wygląd cery, liczne przebarwienia i zaczerwienienia, łuszczenie się naskórka, przedwczesne starzenie się skóry, nieładny wygląd, a nawet powstanie komórek nowotworowych i czerniaka! Jednak kierując się dewizą, że co za dużo to niezdrowo, możesz oddać się opalaniu i choć na chwilę wprawić się w wakacyjny nastrój!

 

Justyna

fot. Mohito

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3