zwiazkisekscover2

Zamieszkać razem czy poczekać?

by • 19/09/2015 • Związki & SeksComments (0)2866

 

Naturalną koleją rzeczy w każdym poważnym związku między dwojgiem kochających się partnerów jest… zamieszkanie ze sobą. Ten kolejny krok jest naprawdę bardzo ważny. Z jednej strony umocni waszą więź, z drugiej zaś będziecie zmuszeni odnaleźć się w zupełnie innej sytuacji, która sprawdzi Wasz związek i to, czy potraficie ze sobą żyć przez 24 godziny na dobę. Niektóre pary ryzykują i bardzo szybko postanawiają ze sobą zamieszkać, inne czekają bardzo długo, sądząc, że tak to właśnie powinno wyglądać. Jak jest naprawdę? Zamieszkać czy czekać, jak najdłużej się da? 

 

SKUP SIĘ NA RELACJI

Jednym z najczęstszych powodów odwlekania wspólnej przeprowadzki jest fakt skupienia się na obopólnej relacji. Jeśli razem ze sobą zamieszkacie, musicie liczyć się z tym, że wasze myśli przysłoni proza życia codziennego. Oboje będziecie zajęci tym, kto teraz ma zapłacić rachunki, który z was ma w tym tygodniu posprzątać, a kogo kolej przypada na weekendowe zakupy. Codzienna rutyna i harówka wykończyła już niejeden świeży związek. Jeśli nie będziecie się znali, wiedzieli, czego możecie się po sobie spodziewać, może nie być tak kolorowo. Postarajcie się spędzać ze sobą dużo czasu, pomieszkajcie ze sobą razem w weekendy, sprawdźcie, jak Wam się razem egzystuje.

 

MNIEJ FINANSOWYCH STRESÓW

W chwili, gdy postanowicie razem zamieszkać, pieniądze mogą się stać naprawdę dużym problemem. Wspólne lokum wymaga od Was również niejako wspólnego budżetu. Od teraz nie żyjecie osobno, ale razem. Jeśli będziecie gotowali sobie obiad, na pewno pomyślicie o swoim partnerze, który wieczorem wróci z pracy. Chemię, kosmetyki, rzeczy do domu będziecie wybierać i konsultować ze sobą. Wygląda to idealnie, ale niestety w praktyce niekoniecznie. Pojawią się nowe rachunki do rozważenia. A co, jeśli ty masz ochotę kupić sobie to, to i to? A twój facet nagle stwierdzi, że wydałaś pieniądze, które mieliście przeznaczyć na coś innego? Najlepszą rzeczą, jaką możecie zrobić to czekać na dogodny moment. Taki, w którym oboje będziecie się czuli komfortowo w kwestiach finansowych. Wtedy będziecie mogli mieć wolniejszą rękę na indywidualne potrzeby i pragnienia. Łatwiej będzie Wam zacząć i odnaleźć się w nowym etapie waszego życia, czyli wspólnym zamieszkaniu.

 

ODKRYWANIE „BRUDNYCH” NAWYKÓW

Wszyscy mamy różne zwyczaje, przyzwyczajenia i nawyki, które niestety mogą okazać się irytującymi dla drugiej osoby. Lubisz zostawiać brudne naczynia w zlewie? Zmywasz dopiero wtedy, kiedy brakuje ci czystych? A może twój facet nie przepada i nie pamięta o opuszczaniu klapy od sedesu, co wytrząsa cię z równowagi? Obojętnie o jakie nawyki chodzi, każdy je ma i w przypadku wspólnego zamieszkania, nie oszukujmy się te przyzwyczajenia wyjdą jeszcze bardziej na światło dzienne. Jesteście na to gotowe? Jesteście świadome wszystkich „brudnych” nawyków swoich partnerów? Wiadomo, że wady trzeba akceptować, ale może najpierw warto je poznać, nie przebywając ze sobą 24 godzin dziennie? A co, jeśli puszczą ci nerwy i z tych „brudnych” zwyczajów narodzi się potężna awantura? Lepiej tego unikać!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz