kawacover

Zaskakujące fakty o kofeinie

by • 06/02/2020 • Dieta, ZdrowieComments (0)3734

 

Popularność spada

Okazuje się, że mamy do czynienia ze spadkiem popularności napojów z zawartością kofeiny. W latach 50. XX wieku Amerykanie konsumowali kawę niemal 2,3 razy więcej na osobę niż teraz. Jest to na pewno spowodowane historycznymi zawirowaniami zaraz po II wojnie światowej. To właśnie wtedy do powszechnego obiegu weszła coca-cola. Kawa i cola były jedynymi trunkami, które w jakiś sposób pomagały wówczas ludziom przeciwdziałać fizycznemu i psychicznemu zmęczeniu.

 

Ile miligramów?

Średnia zawartość kofeiny w kawie to około 133 mg w średniej filiżance. Na drugim miejscu plasują się napoje energetyczne, które zawierają nawet do 80 mg. Herbata zajmuje ostatnie miejsce na podium z uwagi na najniższą jej zawartość – około 53 mg.

 

A tu praktyczna tabelka, która pomoże Wam ocenić, na jaką zawartość kofeiny macie ochotę w danym dniu. Pamiętajcie, że nie powinniście przekraczać dziennej jej dawki – 500 mg. Smacznego!

 

kofeina

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3