3

Zasadniczy powód posiadania zbiornika na deszczówkę

by • 30/12/2019 • DomComments (0)471

 

Zbiornik na słodką wodę opadową to przedmiot, który dla wielu osób mógłby być mało przydatny. Weźmy na to właścicieli mieszkań w bloku. Wydawać by się mogło, że jedynie ci, którzy posiadają własny dom, mogą korzystać z tego rodzaju przedmiotów, a to nieprawda. Mieszkając w bloku, można posiadać na zewnętrznych parapetach małe zbiorniki na deszczówkę, które później służą jako źródło wody do podlewania domowych kwiatków – naprawdę łatwo jest znaleźć powody, dla których zamontowanie zbiornika na wodę deszczową będzie po prostu niezwykle korzystne – zarówno w mieszkaniu, jak i w domu z większym lub mniejszym podwórkiem.

 

Zbiorniki na deszczówkę, a ich wielkość

Dostępne na rynku zbiorniki na wodę deszczową mają przynajmniej kilkadziesiąt litrów pojemności, ale zazwyczaj jest to kilkaset litrów. Oczywiście mowa tu o zbiornikach ogrodowych, które z powodzeniem umieścimy na swoim podwórku, a nie o pojemniczkach, które kładzie się na parapecie. Zbiorniki te różnią się nie tylko wielkością, ale również wyglądem. I to znacznie. Niektóre z nich mogą być imitacją beczki na wino, niektóre odzwierciedleniem ogromnej wazy. Wszystkie jednak będą służyć temu samemu.

 

Zbiorniki na wodę mogą być:

– wielkości od kilkudziesięciu do kilkuset litrów,

– imitacją ozdobnego pojemnika umieszczonego w ogrodzie w celach dekoracyjnych,

– wykorzystywane do zebrania wody przydatnej do podlanie ogrodu

 

Jak widać, te trzy cechy bardzo prosto opisują ten niezwykle przydatny, acz traktowany przez odbiorców niesprawiedliwie, przedmiot. Oczywiście mowa tu o osobach, które z jakiegoś powodu nie zdają sobie sprawy z tego, że woda na ziemi jest coraz trudniej dostępna, a istnieją też okresy, które ukazują realny problem jej braku w niektórych częściach świata. Zbieranie wody deszczowej jest więcej niezwykle przychylnym w stronę ekologii krokiem, który może zwiększyć świadomość nie tylko naszą, ale również naszych sąsiadów, którzy szybko zauważą, co dzieje się u nas na podwórku.

 

Zbiorniki na deszczówkę a wąż ogrodowy

Wiele zbiorników tego typu, jeśli nie wszystkie, mają zamontowane na stałe specjalne kraniki, do których z powodzeniem podłączyć można wąż ogrodowy. Właściwie, to większość tego rodzaju zbiorników stworzona jest przede wszystkim po to, by możliwe było podlewanie z nich, jako z dodatkowego źródła, naszego ogrodu. Nietrudno jest taki zbiornik zakupić i założyć – właściwie wystarczy odrobina miejsca, aby sprawić sobie dodatkowe źródło wody. Oprócz podlewania naszej ogrodowej roślinności może on posłużyć jako świetne źródło wody do basenu dla naszych dzieciaków, które zamiast zimnej wody z wodociągów lub domowej studni, otrzymają nagrzaną, odstaną wodę ze zbiornika na deszczówkę, który zyska sobie zdecydowanie więcej plusów właśnie dzięki temu. Warto inwestować w rzeczy, które pozwolą nam wspomóc otoczenie, świat i oczywiście nas samych w oszczędzaniu środowiska, bo to zwyczajnie niezwykle ważne.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2