krakow2

8 najlepszych miejsc na zdjęcia ślubne w Krakowie

by • 27/04/2018 • ŚlubComments (0)2326

 

Planujesz ślub? W Krakowie z łatwością znajdziesz wyjątkowe miejsca na Twoją sesję ślubną. Pamiątka tak ważnej uroczystości zasługuje na niecodzienne tło i ciekawe ujęcia. Zobacz, jakie miejsca w Krakowie i jego okolicach warto uwiecznić na ślubnych fotografiach.

 

Zabytkowy Kraków to wspaniała przestrzeń na sesje ślubne. Młode pary najczęściej można spotkać na Rynku Głównym i uliczkach znajdujących się w pobliżu rynku czy w krakowskich Plantach – parku otaczającym Stare Miasto. W Krakowie znajdziesz jednak jeszcze więcej pięknych miejsc. Poznaj 8 zakątków tego miasta, które będą idealną scenerią ślubnych zdjęć.

 

1. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Opactwo jest położone na wapiennym wzgórzu, a jego mury malowniczo odbijają się w wodach Wisły, dzięki czemu to miejsce wprowadzi do ślubnych fotografii iście baśniowy i tajemniczy klimat. W okolicy znajdują się lasy i brzegi Wisły, dlatego nic nie zakłóci romantycznych kadrów. We wnętrzu klasztoru znajdziesz z kolei gotyckie krużganki, które podkreślą doniosły charakter wydarzenia.

 

2. Willa Decjusza

Willa posiada charakterystyczne tarasy na froncie budynku, które są typowe dla architektury dworkowej. Warto wykorzystać ten element podczas sesji fotograficznej. Tarasy zdobione kolumnadą to bardzo romantyczna sceneria dla pary młodej. Dodatkowym atutem miejsca jest piękny ogród, który otacza willę i stanowi dodatkową scenerię dla sesji fotograficznej.

 

3. Aleja Grabowa w Mogilanach

Zabytkowe szpalery grabowe są częścią parku włoskiego, który ozdabia Dwór Konopków w Mogilanach. Naturalny tunel utworzony z 400-letnich grabów stanowi cenny zabytek. Graby posiadają charakterystyczne, ozdobne ugałęzienie, które zamyka aleję u szczytu. Dzięki tym pięknym drzewom miejsce prezentuje się równie dobrze nawet zimą, kiedy w ogrodach opadną liście.

Planujesz wyjazd do Krakowa? Zobacz komfortowe Hotele Kraków.

 

fotolia_105200720_subscription_monthly_m

 

4. Zamek w Przegorzałach

Z tarasu widokowego Zamku w Przegorzałach rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Kraków, Wisłę oraz Beskidy. Ten krajobraz tworzy barwne tło dla fotografii ślubnych. Zamek zachęca również do zdjęć we wnętrzu – kamienne kolumnady, przez które wpadają promienie słońca, pozwalają na idealne kadry w ślubnej sesji zdjęciowej.

 

5. Ogród Botaniczny UJ

Letnio-jesienne sesje zdjęciowe warto zaplanować w urokliwych alejkach ogrodu botanicznego UJ. Zieleń zawsze dobrze prezentuje się na zdjęciach. Jeżeli marzysz o sesji, w której na pierwszym planie pozostanie para młoda, Ogrody Uniwersyteckie będą odpowiednim miejscem. By wykonać sesję zdjęciową w tym miejscu, nie trzeba oddalać się od miasta, a efekt będzie równie zadowalający. Ogród botaniczny UJ jest popularną scenerią dla sesji okolicznościowych, dlatego na jego stronie można znaleźć specjalną zakładkę z cennikiem za wykonanie zdjęć.

 

6. Kopiec Kraka

Kopiec Kraka to sztuczny nasyp na wzgórzu Lasoty. Jest to piękny punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na Kraków i Wawel. Jeżeli marzysz o miejskim krajobrazie na swoich zdjęciach, kopiec będzie idealnym rozwiązaniem. Najpiękniejszą panoramę miasta zobaczysz tutaj o wschodzie i zachodzie słońca.

 

7. Bulwary Wiślane

Tereny nadwiślańskie to zawsze niezastąpiona sceneria zdjęć. Można zatrzymać się w tym miejscu po drodze do innej lokalizacji. Połączenie ogromnej przestrzeni, wody odbijającej światło i oddalonych zabytków tworzy idealne otoczenie dla romantycznych sesji zdjęciowych.

 

8. Wawel

Wawelu nie trzeba reklamować – to rozpoznawalna budowla, która nada fotografiom wyrazisty akcent. Wawel oferuje wiele miejsc na dobre kadry – począwszy od brukowanego wejścia na zamek, kończąc na tarasach widokowych. Warto jednak wybrać taką porę dnia, kiedy na zamku nie ma zbyt wielu turystów.

 

Zabytkowy Kraków jest pełen scenerii, które możemy wykorzystać do ślubnych zdjęć. Dobry fotograf znajdzie odpowiednie światło i uwieczni wspaniały klimat uliczek Krakowa oraz okalających miasto dworków. Jeśli planujesz wizytę w Krakowie, zapoznaj się z ofertą AccorHotels i ciesz się komfortowym noclegiem w centrum miasta.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525