diet map

Chcesz być modna? Postaw na zdrowy styl życia!

by • 09/04/2015 • Dieta, Kuchnia, TechnologiaComments (0)1699

 

Zdrowy styl życia zaczyna dyktować trendy. Gotowanie staje się modne, a uprawianie joggingu to punkt obowiązkowy w planie dnia wszystkich pragnących nadążać za aktualnymi trendami. W dobie panującej mody na szczupłą sylwetkę warto podążać za wytycznymi znanych trenerów czy sławnych dietetyków. Bowiem dzięki właściwej diecie i regularnej aktywności fizycznej nie tylko pozostajemy na czasie. Zyskujemy coś znacznie więcej, a mianowicie zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Moda na zdrowy styl życia powoli opanowuje cały kraj. To jedno z bardziej pozytywnych zjawisk, oddalające nas od niebezpieczeństwa jakim są choroby cywilizacyjne. Racjonalne żywienie uprawianie sportu to dwie skuteczne bronie walce z nadwagą, chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym oraz niektórymi nowotworami.

 

Świadome zakupy, zdrowe gotowanie czy dbanie o formę wielu z nas chleb powszedni. Nikogo nie dziwi penetrowanie lokalnych targów w poszukiwaniu zdrowej żywności, uważne czytanie etykiet artykułów spożywczych i kupowanie tych, które odznaczają się wy soką jakością. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że to, co jemy ma bezpośredni wpływ na to jak się czujemy. Dzięki szerokiej promocji zdrowia uczymy się bardziej świadomie podchodzić do kwestii diety i dokonywać właściwych wyborów. Rezygnujemy z przetworzonej żywności, pokarmów bogatych w tłuszcze roślinna czy cukry proste. W kuchni stawiamy przede wszystkim na zdrowotności i doskonały smak. Dzięki wielu po kulinarnym programom telewizyjnym, internetowym blogom możemy więcej oglądać i czytać stale pogłębiając swoją wiedzę. Sprzyja to dokonywaniu właściwych wyborów. Z wytycznym ekspertów śmielej eksperymentujemy z żywności i chętniej gotujemy zdrowe jedzenie. Uważniej czytamy etykiety produktów i eliminujemy te o zbyt długim składzie (zawierającym masę sztucznych dodatków). Częściej zaglądamy na lokalne bazary w poszukiwaniu sezonowych warzy czy owoców. Wielu z nas decyduje się na wypiekanie własnego pieczywa czy robienie przetworów. Wszystko to jest pochwała wolnego tempa życia. To ukłon w stronę dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim zdrowia.

 

Dbamy o siebie nie tylko pod względem żywienia, ale także zapewniając odpowiednią dawkę ruchu. Obok racjonalnej diety miejsce w światowej czołówce trendów zajmuje także sport. Nie przecieramy już oczu ze zdumienia na widok kolegi dojeżdżającego do pracy rowerem. Nie dziwi nas kolejny maraton organizowany naszym mieście, zrzeszający ludzi kochających bieganie. Zrozumieliśmy, że ruch może być przyjemny, a co więcej może stać się lekarstwem na smutek, stres czy przygnębienie. Warto wiedzieć, że w zdrowym stylu życia nie chodzi jedynie lansowaną modę. Tu przeważają praktyczne korzyści. Wiele naukowych badań potwierdza ogromny wpływ diety i ruchu na nasze samopoczucie, zdrowie oraz profilaktykę groźnych chorób.

 

Dzisiejsze technologie stwarzają ogromne możliwości wszystkim pragnącym zmieniać swoje życie na lepsze. Nieograniczony dostęp do Internetu sprawił, że zaczęły pojawiać się ciekawe rozwiązanie promujące sport i zdrową dietę. Powstają coraz to nowsze aplikacje mobilne ułatwiające trening czy uczące jak odżywiać się racjonalnie. Wysoko ocenianą aplikacją dietetyczną jest program DietMap, udostępniająca użytkownikom odchudzające plany żywieniowe. Po zarejestrowaniu się wybieramy dietę (spośród wegetariańskiej, tradycyjnej lub bezglutenowej) oraz otrzymujemy szeregów możliwości do zarzadzania nią. DietMap umożliwia wymianę lub usunięcie posiłku bądź stworzenia własnego. Program pozwala na swobodne modyfikacje i czuwa, aby nie wpłynęły one na efekty odchudzania czy podstawowe założenia naszej diety. Wspiera także dzięki kalkulatorom kalorii, kontrolerowi wagi czy mobilnej liście zakupów, generowanej automatycznie. DietMap to absolutny hit.

 

Dzięki łatwemu dostępowi do fachowej wiedzy i praktycznych narzędzi możemy dbać o siebie gdziekolwiek jesteśmy. Korzystajmy z tego dobrodziejstwa i stańmy się częścią społeczności, której pasją jest zdrowy styl życia.

 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2