diabelcover

Zemsta ubiera się u Prady. Powrót diabła

by • 24/03/2014 • Książki, RozrywkaComments (0)1515

 

Amerykańska pisarka i dziennikarka Lauren Weisberger, autorka światowej sławy bestsellera pt. „Diabeł ubiera się u Prady” postanowiła stworzyć jej kontynuację, której efektem jest książka „Zemsta ubiera się u Prady. Powrót diabła”. Przedstawione są tam dalsze losy bohaterek pierwszej części, w tym Andy Sachs i Emily oraz ich słynnej szefowej z piekła rodem – Mirandy Priestley. Poniżej krótki opis i recenzja tego co możemy znaleźć w książce.

 

W około dziesięć lat po odejściu Andy Sachs z prestiżowego magazynu modowego Runway, jej życie zaczyna się w końcu układać. Wraz z obecną najlepszą przyjaciółką, a dotąd szczerze nielubianą rywalką Emily prowadzi luksusowy miesięcznik o tematyce ślubnej. Wychodzi, także za mąż za bogatego biznesmena i oczekuje ich wspólnego dziecka. Wszystko wydaje się być sielanką do póki na jej drodze nie stają różne przeszkody. Jedną z nich jest chorobliwa wręcz obsesja Andy o domniemaną zdradę jej ukochanego, a także lęk przed byłą szefową. Kulminacją problemów okazuje się jednak propozycja wydawnictwa Elias-Clark (wydawcy Runway’a), który chce kupić od przyjaciółek ich magazyn. Wizja podpisania umowy stanowi dla Andy prawdziwy koszmar, który finalizuje się pod koniec książki. W międzyczasie główna bohaterka rodzi córkę i zmaga się z prozą życia. Opisuje doskonale trudności związane z macierzyństwem, a także spotyka swoją dawną miłość – Alexa.

 

Książka jest napisana w lekki sposób przez co przyjemnie się ją czyta, jednak odczuwalny jest brak dynamiki, która towarzyszyła pierwszej części. Główna bohaterka jest starsza o dziesięć lat jednak zachowuje trochę dziecinnie i bez wyrazu. Brak jej tej iskry i zapału co ostatnio. Autorka niepotrzebnie rozbudowała wątki, które nie miały większego znaczenia dla całej książki i przesadnie się skupiła na długich opisach. Dodatkowo wydawać by się mogło, że sam tytuł książki jest nieadekwatny do treści ponieważ ciężko dostrzec w niej jakikolwiek motyw zemsty. Postać tytułowego diabła, czyli redaktor naczelnej Mirandy Priestley pojawia się bardzo rzadko i może to  stanowić duży zawód i niedosyt dla czytelnika. Czarny charakter jest tak opisany przez Lauren Weisberger, że można odnieść wrażenie, że jest to duch lub zjawa, na której wspomnienie główna bohaterka wpada w panikę. Cała książka mimo, że wydawała się być przewidywalna zaskakuje. Po kilku rozdziałach nudnawej i wolnej jak żółw fabuły następuje przełom i nieoczekiwany zwrot akcji. Szkoda tylko, że cała książka nie obfitowała w tego typu pozytywne niespodzianki.

 

Czy kontynuacja okazała się sukcesem? Ciężko to ocenić ponieważ książka ta znacznie odbiega od jej pierwowzoru. Z pewnością jest to lekka, łatwa i przyjemna lektura, na którą można sobie pozwolić po ciężkim dniu w pracy, czy na uczelni. Jednak przez to, że fabuła książki nie wymaga od czytelnika większego zaangażowania, fabuła może się szybko znudzić i przestać być interesująca. Mimo wszystko warto przeczytać i samemu się przekonać, która część jest lepsza i czy kontynuacja światowego bestsellera jakim był „Diabeł ubiera się u Prady” w ogóle była potrzebna.

 

Kup książkę w promocji za 25 złotych!

9788378857013

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525