ananas2

Sztuczki na zmniejszenie kaloryczności dania

by • 28/06/2014 • Dieta, Kuchnia, Porady kulinarneComments (0)4434

 

Uwielbiasz jeść, ale później żałujesz pochłoniętych kalorii. Nie możesz wytrzymać na diecie, bo wciąż myślisz o pizzy i czekoladzie. Na szczęście już nie musisz odmawiać sobie ulubionych potraw. Wystarczy, że w prosty sposób obniżysz ich kaloryczność. Sprawdź dziesięć poniższych wskazówek, a nie będziesz musiała rezygnować z przyjemności, jaką daje jedzenie.

 

Zamień śmietanę na jogurt

Makaron z kremowym sosem, zabielana zupa, mizeria – wszystkie te dania łączy śmietana, w której zawartość tłuszczu to co najmniej kilkanaście procent. Wystarczy zamiast niej użyć jogurtu, a danie stanie się lżejsze, nie tracąc przy tym konsystencji i smaku.

 

Frytki tylko z piekarnika

Możesz nie jeść ich pół roku, ale jak tylko obiecasz sobie dietę, mózg jak na złość zaczyna się ich domagać. Frytki potrafią uzależniać, ale nie musisz z nich rezygnować. Zamiast smażyć je w głębokim tłuszczu przygotuj je w wersji pieczonej. Najpierw podgotuj ziemniaki w wodzie, potem pokrój w mniejsze kawałki (frytki, talarki, ćwiartki), przypraw i na kilkanaście minut wrzuć do rozgrzanego piekarnika.

 

Zrezygnuj z jednej łyżeczki cukru

Nie wyobrażasz sobie kawy czy herbaty bez cukru? Spróbuj na początek zmniejszyć ograniczyć tylko o jedną łyżeczkę. Na początku na pewno nie będzie smakować, ale po kilku dniach niepostrzeżenie przyzwyczaisz się do mniej słodkiego napoju. Po kilku tygodniach możesz znów spróbować zmniejszyć ilość cukru. Rezygnując każdego dnia tylko z dwóch łyżeczek cukru po roku możesz stracić nawet pięć kilogramów!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525