preplyfoto

Znasz język? Zostań nauczycielką w czasie wolnym!

by • 28/06/2016 • Praca, Styl życiaComments (0)1253

 

Jedni lubią się uczyć, inni lubią uczyć innych. By uzyskać pełnię szczęścia i poczucie odniesienia sukcesu życiowego warto jest robić w życiu to co co sprawia nam przyjemność. Warto jest wykorzystywać swoje talenty, jeśli nie w pracy zawodowej, to w czasie wolnym. Coraz więcej osób bardzo dobrze zna języki obce, co za tym idzie mogą ich uczyć innych. Najczęściej zalicza się do nich angielski, niemniej przybywa też tych, co dysponują znajomością biegłą języków nietypowych. Jeśli nie przeszło Ci przez myśl, by być nauczycielem języka obcego warto jest rozważyć taką ewentualność.

 

Udzielanie korepetycji z języka obcego nie jest trudne! 🙂

A zawsze może być nowym doświadczeniem i umiejętnością jaką możemy się wyróżnić. Wiele osób z czasem odkrywa powołanie do tego, by uczyć innych. Może być to doskonałe wyzwanie. Szkół językowych i placówek edukacji językowej na rynku jest wiele, niemniej jako nauczycieli przyjmują wyłącznie lektorów z kwalifikacjami. Posiadając egzaminy państwowe na poziomie zaawansowanym nie możemy być lektorem językowym bez ukończenia odpowiednich studiów uzupełniających z zakresu dydaktyki, niemniej nikt nam nie zabroni zostać korepetytorem, zwłaszcza jeśli planujemy podjecie pracy korepetytora tylko dodatkowo. Wbrew pozorom udzielanie korepetycji nie wymaga inwestycji w nic poza czasem. Nie musimy nikogo przyjmować w domu, ucząc nie musimy być w ogóle w domu, wystarczy nam telefon, tablet i Skype umożliwiający połączenie z uczniem audio i video. Tym samym nie trzeba wiele, by móc zarówno skorzystać z nauki przez Skype, jak i uczyć online przyczyniając się do rozwoju edukacji zdalnej.

 

Dyplomowani korepetytorzy, native speakerzy mają określoną wizję i porządek nauki języka, co nie oznacza że jest to jedyna metoda poznawania języka. Różnorodność korepetytorów o różnym poziomie wiedzy i zróżnicowanym doświadczeniu językowym pozwala na dopasowanie do różnych potrzeb wielu uczniów o specyficznych potrzebach językowych. Korepetytorzy pasjonaci traktujący nauczanie z kreatywnością i zaangażowaniem dodają Preply unikalności oferty i wielu nietypowych rozwiązań dla uczniów, którzy szukają idealnego nauczyciela, niekoniecznie wykwalifikowanego w kierunku nauczania języka. Czasem kluczowa jest znajomość tematyki, nie zaś kwestii metodycznych. Chcąc nauczyć się języka angielskiego stosowanego w budownictwie i architekturze warto jest wspomóc się inżynierem budownictwa, który w praktyce używa języka w pracy zawodowej, mimo iż nie jest on anglistą z wykształcenia. Pod tym względem wielu emigrantów zarobkowych ma szansę uczyć innych oferując swoją znajomość języka zdobytą w pracy, w praktyce bez wykładania reguł gramatycznych i definicji słownikowych.

 

Przeczytaj też: http://wynagrodzenia.pl/artykul/ile-zarabiaja-korepetytorzy

 

Znajomość języków obcych otwiera wiele możliwości zawodowych

Czasem pozwala się rozwijać, czasem zmienić zawód, a czasem wykorzystać swoje umiejętności i spełnić swoje marzenia stając się nauczycielem. Jeśli umiejętnościom językowym towarzyszy dar pedagogiczny do przekazywania wiedzy to zawsze możesz zostać nauczycielką! Nie musisz bazować na pracy nauczycielki szkolnej, możesz uczyć wtedy kiedy chcesz, kiedy masz ochotę i czas, dosłownie w czasie wolnym. Nauczanie możesz traktować jako hobby i formę rozrywki jak i formę dorobienia do pensji, bowiem nie musisz uczyć innych bezpłatnie. Jeśli nie wiesz jak zdobyć uczniów to zawsze możesz skorzystać ze wsparcia jakim jest platforma edukacyjna preply.com. Niezależnie od tego jaki język znasz, czy jest to angielski, hiszpański a może arabski masz szansę znaleźć odbiorców w Preply. W serwisie są dostępni korepetytorzy z wielu różnych języków, również bardziej niszowych, nie tylko tych najbardziej popularnych na polskim rynku. Ważne, by umieć ocenić obiektywnie własną znajomość języka, bowiem fakt, iż świetnie się dogadujemy w języku obcym wcale nie wskazuje na umiejętność nauczania tego języka. Jeśli nie jesteśmy dobrzy w wykładaniu teorii możemy zaoferować innym możliwość konwersacji. Co prawda nie będą to konwersacje z native speakerem języka, to są one tak samo potrzebne jak i lekcje z gramatyki czy nauka słownictwa. Dzięki Preply nasza oferta nauczania może być bardzo elastyczna i różnorodna, dopasowana do własnych umiejętności i możliwości.

 

Zobacz oferty pracy w Preply: https://preply.com/pl/warszawa/oferty-pracy-dla-nauczycieli-niemieckiego

 

Zaletą bazy Preply jest swoboda wyboru nauczyciela

Uczniowie zainteresowani nauką mogą zdecydować czy wolą uczyć się z wykwalifikowanym nauczycielem, czy tez hobbystą stawiając na przykład na konwersacje w ulubionych tematach ucząc się słownictwa i spontaniczności dyskusji w języku obcym. Jako nauczyciele również z konwersacji wynosimy naukę zdobywając doświadczenie, jak również większą swobodę rozmowy. Poza oryginalnością formy prowadzenia zajęć możemy zdecydować o swojej dyspozycyjności określając wybrane godziny i intensywność spotkań na jakie możemy przystać. Uczyć możemy nocą, weekendami itd. nie musimy być w jednym miejscu, w domu podczas zajęć. Jeżeli tylko potrafimy skoncentrować uwagę na nauce będąc na przykład w podróży, czy sklepie, na basenie, możemy to uczynić, gdyż do udzielania korepetycji potrzebny jest nam zaledwie internet. Mając ochotę na nauczanie wieczorami, czy tez wczesnym rankiem możemy stać się atrakcyjnym korepetytorem dla osób mało dyspozycyjnych w tradycyjnych godzinach zajęć. Jeżeli kochamy pracę z dziećmi możemy wyspecjalizować siew  pomocy w  nauce języka dzieciom. Najczęściej nie wymaga to zaawansowanej wiedzy językowej a stosownego podejścia do maluchów. Jeśli nauka języka nie ma być naszym głównym zajęciem powinniśmy zdecydować się na dorywcze korepetycje. Niemniej bycie korepetytorem może być świetnym wypełniaczem czasu przebywając na urlopie macierzyńskim, wychowawczym itp. Wówczas możemy poświecić więcej czasu na korepetycje nie rezygnując ze swojego głównego zawodu. Elastyczność czasu i miejsca zajęć, niezależność względem szefa, brak presji na wyniki i zarobki może dawać nam niesamowitą satysfakcję i przyjemność z nauczania.

 

Udzielanie korepetycji jest świetnym sposobem na dorobienie sobie dla studentów czy młodych mam bez względu na kierunek studiów na jaki uczęszczają. Portal Preply umożliwia uczenie się, jak i uczenie innych indywidualnie z wykorzystaniem internetu. Do bazy Preply możesz dołączyć jako korepetytorka stacjonarna świadcząca usługi korepetycji klasycznie na miejscu, jak i jako nauczycielka języka zdalnego. Online dostępne są korepetycje przez Skype, które cieszą się coraz większą popularnością. To szansa dla Ciebie! Bez względu na to gdzie mieszkasz, czy jest to miasto, wieś możesz uczyć języka tak samo. Wykorzystując swoją umiejętność możesz skutecznie zarabiać mieszkając na uboczu, z dala od metropolii, bazując wyłącznie na internecie. Kiedy nie ma w okolicy pracy dla Ciebie, w Twoim zawodzie doceniającym Twoje zdolności językowe możesz spróbować zarabiać na znajomości języka. Z pozoru może wydawać Ci się, ze nie znajdziesz chętnych w okolicy do nauki japońskiego, który uwielbiasz, jednak wychodząc ze swoją propozycją korepetycji i konwersacji w Preply przez Skype masz szansę być wziętym korepetytorem ucząc użytkowników zainteresowanych japońskim. Cennym wyróżnikiem może być umiejętność specjalistycznego słownictwa prawniczego, medycznego, czy ekonomicznego. Mając wiedzę i doświadczenie z językiem specjalistycznym możemy uczyć innych słownictwa niedostępnego w standardowych podręcznikach.

 

Autor: Preply Polska, 2016

preply

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3