george

Związek ze starszym mężczyzną – zalety i wady!

by • 29/08/2013 • Związki & SeksComments (0)8226

 

30 lat? Nie to za mało. 40-50? Jak najbardziej.  Dlaczego młode, ładne i wykształcone kobiety decydują się na związki z dużo starszymi mężczyznami. Mówi się, że z facetami jest jak z winem – im starsi tym lepsi. Czy rzeczywiście tak jest? Jak wygląda związek ze starszym mężczyzną?

 

Bedąc niedawno w restauracji, usłyszałam przypadkiem rozmowę dwóch eleganckich, zadbanych i atrakcyjnych kobiet w granicach 30 lat. Czego dotyczyła ich dysputa? Opowiadały sobie o relacjach, jakie udało im się stworzyć z dojrzałymi mężczyznami. W ich tonie głosu, sposobie konstruowania wypowiedzi można było zauważyć niesamowitą ekscytację połączoną z ciekawością, odkrywaniem czegoś nowego. Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, to ta, jak taka kobieta może chcieć wiązać się z mężczyzną, który bez mała mógłby być jej ojcem? Po dłuższym zastanowieniu się, doszłam do wniosku, że jest to jak najbardziej zdrowe, mądre i przemyślane posunięcie.

 

Zalety i wady

Jak wszyscy dobrze wiemy, mężczyźni dojrzewają wolniej, potrzebują więcej czasu na zabawę i odnaleznie tego, co w życiu jest dla nich najważniejsze. Meżczyzna, kóry przekracza pewną granicę wieku, jest juz wpełni „wykształcony” emocjonalnie, a co za tym idzie, istnieje dużo mniejsze pradopodobieństwo, że natrafimy na nieokiełznanego i nieodpowiedzialnego gówniarza. Facet w tym wieku, wie czego oczekuje od życia, jest spełniony zawodowo oraz doświadczony. Potrafi zapewnić stabilizację uczuciową i materialną, dać poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnić spokojne i harmonijne życie. Staje się opoką, o której marzą kobiety znudzone dziecinnym zachowaniem swych młodych kolegów. Często w relacje z dojrzałymi mężczyznami wchodzą kobiety, które w przeszłośći nie miały dobrych kontaków z ojcem, był on nieobecny, lub nie było go wcale. W przypadku artystów mamy kategorię mistrza i uczennicy-muzy, która inspiruje i uwrażliwia.

 

Istnieje jednak pewne zagrożenie, starsi panowie mają już za sobą czasy młodzieńczego szaleństwa, podczas gdy panie pragną spotykać się z przyjaciółmi, szaleć w klubie lub na koncercie rockowym. Chcą brać życie garściami. Dodatkowo podeszły wiek niesie ze sobą więszke ryzyko chorób, co za tym idzie potrzebna jest pełna świadość tego, ze w razie potrzeby trzeba? Zaopiekować się swoim mężczyzną. Związek ze starszym mężczyzną niesie  ze sobą jeszcze jedno  niebezpieczeństwo: społeczno-kulturowe.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525