pies23

Zwierzak i czysty dom? To możliwe!

by • 19/03/2018 • Dom, ZwierzętaComments (0)779

 

Właściciele zwierząt całkowicie rozumieją walkę o czysty dom. Nawet malutki pupil jest bowiem w stanie codziennie powodować niemały chaos. Aby jednak nie biegać cały czas za swoim psem ze szmatką i nie dać ponieść się narastającej frustracji, warto skorzystać ze sprawdzonych patentów. Dom nawet z kilkoma zwierzakami może być czysty i pachnący.

 

1. Zaprzyjaźnij się z rolką do zbierania sierści
Nawet jakbyśmy szczotkowali naszego zwierzaka przez cały dzień, to zapewne i tak znajdziemy masę sierści na dywanach i kanapach. Zamiast bezskutecznie z tym walczyć należy się z tym pogodzić i skorzystać z pomocy najbardziej użytecznego przedmiotu dla właścicieli zwierząt – klejącej rolki. Możemy dzięki niej nie tylko odświeżyć ubrania, ale także zasłony, meble, poduszki.

 

2. Zainwestuj w automatyczny odkurzacz
Oprócz sierści zwierzęta często roznoszą po domu liście i inne zanieczyszczenia, które przyczepiają im się do futra. Może się więc okazać, że aby nasza podłoga w idealnym stanie, cały czas musielibyśmy zamiatać. Automatyczne odkurzacze jeszcze nie tak dawno były bardzo drogie, jednak teraz można już znaleźć modele w przystępnej cenie, które również spisują się świetnie. Jeśli taka inwestycja nadal nas nie przekonuje, to można zobaczyć filmy, na których widać, jak koty używają takich odkurzaczy jako środka transportu. Już dla takiego widoku warto kupić ten niezwykle użyteczny gadżet.

 

3. Kontroluj długość pazurków
Zbyt długie pazury u psa lub kota mogą powodować stałe uszkodzenia w drewnianych podłogach, na tapicerce, a także nieraz przyczynią się do powstawiania bolących ran na rękach właścicieli. Jeśli nie mamy w tym żadnego doświadczenia, to obcinanie pazurów powinno odbywać się pod nadzorem weterynarza, gdyż bardzo łatwo zrobić zwierzakowi krzywdę.

 

4. Naucz kultury
Chociaż początkowo może się wydawać to niemożliwe, to jednak jesteśmy w stanie nauczyć naszych milusińskich podstaw kultury. Wycieranie łapek po spacerze zajmuje tylko chwilę, a na pewno uchroni nas przed rozprzestrzenianiem się brudu. Po pewnym czasie pies może sam zacząć korzystać z wycieraczki. Kolejnym częstym problemem jest wysypany żwirek z kuwety. Koty są mniej skore do współpracy, więc jeśli permanentnie znajdujemy połowę zawartości kociej toalety na podłodze, to warto zaopatrzyć się w zabudowany model.

 

5. Zakryj wszystko, czego Ci szkoda
Jeśli nasz najlepszy przyjaciel wybrał kilka miejsc do drzemki, to zamiast odmawiać mu tej przyjemności, po prostu zakryjmy dany mebel. Możemy w tym celu wykorzystać specjalne maty, ale równie dobrze sprawdzą się koce czy ręczniki. Taki zabieg nie tylko zabezpieczy kanapy, ale także zmniejszy problem z wszędobylską sierścią i pomoże w kontrolowaniu nieprzyjemnych zapachów. Materiały te można łatwo wrzucić do prania w razie potrzeby.

 

6. Zorganizuj miejsce z jedzeniem
Jedno miejsce, które prawie zawsze jest problematyczne w domu miłośnika zwierząt domowych, znajduje się w pobliżu misek z jedzeniem. Trudno wymagać od pupili tego, by w trakcie swojego obiadu dbały o dobre maniery. Lepiej umieścić pod miskami większą plastikową tackę, która będzie zbierać wszelkie resztki jedzenia i wodę. Taka opcja pozwoli nam zaoszczędzić czas na ciągłym wycieraniu podłogi.

 

Artykuł powstał we współpracy z Nawigator Nieruchomości Sodo&Sokół.

zarządzanie nieruchomościami

www.nawigator-nieruchomosci.pl

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami w Warszawie i Krakowie

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3