kobcov

Życie singla – prawdy i mity

by • 11/01/2021 • Związki & SeksComments (0)4802

 

Która z nas nie marzy o tym, żeby być singielką na miarę tych, które oglądamy na szklanym ekranie. Media utrwaliły nam wizerunek kobiet, które żyjąc w pojedynkę osiągnęły największe sukcecy. Zadbane, zaradne, ładne, dobrze wykształcone, kładące duży nacisk na samorozwój i realizację swoich marzeń. Prowadzą życie, którego zazdroszczą im setki kobiet, choćby ze względu na to, że nie muszą go podprządkowywać pod drugą osobę. Patrzą na siebie i robią to na co w danym momencie mają ochotę, bez tłumaczeń, wyrzutów i niepotrzebnych deklaracji. Jak wygląda życie singla?

 

Dzień singielki jest wypełniony po brzegi, praca, kursy, sport, kino czy spotkania z przyjaciółmi są dla niej normą. Niektórzy uważają, że siniglizm to ponowoczesny styl życia dotyczący tylko mieszkańców dużych miast. Bo wyłącznie tam można żyć ciekawiej i szczęsliwiej w pojedynkę. Nie ulega jednak wątpliwości, że większość dziewczyn marzy o prawdziwej miłości, ale nie chcą budować trwałych związków, dlaczego?

 

1. Zbyt wysokie wymagania.

Jest to jeden z najczęśćiej pojawiających się argumentów dotyczących singielek. Kobiety, które poświęcają bardzo dużo czasu i pieniędzy na inwestowanie w siebie, nie oczekują od życia tylko znalezienia męża i urodzenia mu trójki dzieci. Każdą decyzję mają niezwykle przemyślaną. Tak samo jest w przypadku wyboru partnera. Od mężczyzny oczekują wiele, tak jak od siebie. Chcą, żeby związek był układem partnerskim, w którym każdy sprząta, gotuje i pracuje.

 

2. Bunt przeciwko tradycyjnemu życiu.

Wiele kobiet, pomimo, że zostały wychowane w tradycyjnym myśleniu dotyczącym zakładania rodziny i wyznawanych wartości, z ciekawością przyglądają się obecnym realią. Nowoczesny świat pokazał im jaką wartość ma samorealizacja i indywidualizm. Dlatego wybierają życie singla. Nie chcą rodzić dzieci i poświęcać czasu na ich wychowania przez co często są napiętnowane. Największym problemem są mężczyźni, którzy boją się nowoczesnych kobiet i są nieprzygotowani do współnego życia z nimi.

 

3. Późna młodość.

W obecnych czasach dominuje kult młodości i każdy chce być jak najdłużej młody i wolny. Życie składa się z pracy i zabawy. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że w związku, era zabawy może się skończyć, zwłaszcza wtedy kiedy pojawi się dziecko. Próbują jak najdłużej uniknąć odpowiedzialności, zwłaszcza, że w obecnych czasach granica, która jest definiowana jako młodość została przesunięta do 35 roku życia. Co za tym idzie, single w swojej sytuacji najbardziej cenią sobie wolność i swobodę, brak problemów i obowiązków związanych z drugim człowiekiem a także niezależność finansową.

 

4. Życie singla – z wyboru czy z przymusu?

Bardzo istoną kwestią jest zwrócenie uwagi na różnicę jaka zachodzi pomiędzy singlami a osobami samotnymi. Nie należy tych dwóch pojęć wrzucać do jednego worka.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz